Mapa karier - Doradztwo Zawodowe

  • Pamięć o żołnierzach

    W ramach projektu edukacyjnego: „Pamięć o żołnierzach” uczniowie Szkoły Podstawowej im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie opiekują się grobem żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny , który znajduje się na cmentarzu przy kościele pw. Św. Józefa w Sadowie. Klasa VI oraz klasa VIII przed Świętem Niepodległości uporządkowali grób oraz złożyli biało-czerwony wieniec, którego sponsorem była pani Beata Kulik.

  • Warsztaty patriotyczne

    W ramach projektu „Szkoła Pamięta” i współpracy międzyszkolnej  odbyły się warsztaty patriotyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4  im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu. Sześcioro uczniów wraz z opiekunem czyli p.Katarzyną Mika wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Warsztaty przeprowadziły  uczennice z klasy VI oraz nauczycielki plastyki p.Elżbieta Kawa-Dziembała i techniki p.Aurelia Radłowska.

    Tematem prac były ordery dla żołnierzy oraz biało-czerwone pompony/kotyliony wykonane przy użyciu narzędzi z programu MEN „Laboratoria Przyszłości”

  • Narodowe Święto Niepodległości

    W dniu 09 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V. W uroczystości wzięli udział pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz goście, z zaprzyjaźnionej mającej tego samego patrona, Szkoły Podstawowej nr 4 im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu. O godzinie 11.11 wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego włączając się tym do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny - drogę, jaką przebyli nasi przodkowie walczący o niepodległą Polskę i przybliżyli nam znaczenie słowa ,,Ojczyzna", ,,Niepodległość", ,,Patriotyzm", ,,Wolność" a szkolna grupa taneczna zaprezentowała  taniec z biało-czerwonymi wstążkami. Piękne pieśni patriotyczne i galowe stroje uczniów tworzyły uroczysty charakter akademii. Wspaniała postawa wszystkich uczniów świadczy o tym, że ,,lekcja historii" została zaliczona na piątkę.

  • Święty Mikołaj na Kresach

    W naszej szkole zakończyła się akcja "Święty Mikołaj na Kresach". W tym roku każda klasa przygotowała jedną paczkę z darami. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w zbiórkę. 

  • TYDZIEŃ ZDROWIA

     W listopadzie nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w ogólnopolskiej  akcji prozdrowotnej pt.: „Trzymaj Formę” w ramach szkolnego projektu: Tydzień Zdrowia.

    Jednym z tych działań były badania przesiewowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz higienistkę szkolną. Objęły one: mierzenie ciśnienia krwi, badanie masy ciała BMI. Wyniki badań otrzymali rodzice, aby mogli w porę zareagować na problemy zdrowotne swoich dzieci. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w pogadankach na lekcjach wychowawczych oraz plastycznym konkursie profilaktycznym.

    Klasa III wraz z wychowawczynią p. Sarą Wojtulek zaprezentowała dla uczniów przygotowane przez siebie przedstawienie teatralne pt.: „Trzymaj formę”.          

              Podsumowaniem całego cyklu działań   było zorganizowanie  szkolnego zdrowego śniadania. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wspólnie przygotowali śniadanie, którym potem się częstowali.

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    3 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji do szkoly przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Na uczniów czekała niespodzianka przygotowana przez Szkolne Koło Wolontariatu, w postaci gier i zabaw. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Ten dzień przypomniał uczniom, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

  • Zbiórka darów dla królików i gryzoni

    W październiku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę darów dla królików i gryzoni. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

  • MUZYCZNA WYCIECZKA DO OPOLA

     

    ​​​​18 października klasy 5,6,7 wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Opola.

    Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po opolskiej starówce, gdzie zobaczyliśmy okazałą Katedrę, Ratusz, Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, Opolską Wenecję, czyli kolorowe kamieniczki położone nad Kanałem Młynówka oraz Wieżę Piastowską – pozostałość po nieistniejącym już Zamku Piastowskim, należącą do najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej. Pogoda nam dopisała, zwłaszcza w czasie rejsu po Odrze statkiem „Opolanin”, w czasie którego uczeń klasy V przez moment został Kapitanem.

    Następnie udaliśmy się do Muzeum Polskiej Piosenki, które jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki, a także ochrona jej dorobku. Wzięliśmy tam udział w ciekawych warsztatach. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie za pomocą elektronicznych przewodników i dotykowych ekranów każdy mógł posłuchać piosenek polskich artystów. Mieliśmy również okazję nagrać własny śpiew w mini-studiu nagrań, zobaczyć swoje zdjęcie na „ściance sław” lub poczuć się jak na scenie wirtualnie przymierzając stroje gwiazd występujących na scenie opolskiego amfiteatru.

  • „Spelling Master 2023”

    W październiku odbyła się kolejna edycja lubianego konkursu literowania w języku angielskim dla uczniów klas 4-8 „Spelling Master 2023”. Głównym celem tego konkursu jest doskonalenie umiejętności językowej, jaką jest literowanie, ale oprócz tego, dzięki udziałowi w konkursie uczniowie rozwijają swoje zainteresowanie językiem angielskim oraz są motywowani do nauki. Po przejściu eliminacji klasowych, do konkursu przystąpiło 15  najlepszych uczniów, którzy literowali wylosowane przez siebie wyrazy.  W finale uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i trudno było wyłonić zwycięzców.

    I m-ce: Patrick Gajda

    II m-ce: Dominika Pach

    III m-ce: Emilia Styczyrz

    Wyróżnienia: Gustaw Wasyliszyn i Kamil Imiołczyk

     Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

     

  • Święty Mikołaj na Kresach 2023

    Kolejny raz nasze Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” . W tym roku każda klasa przygotowuje paczkę dla jednego dziecka, która powinna się składać z następujących rzeczy:

    • Książki -lektury dla dzieci,
    • zeszyty,
    • kredki,
    • plastelinę,
    • mazaki,
    • długopisy,
    • ołówki,
    • czekolady,
    • batony orzechowe/owocowe,
    • ciastka zbożowe,
    • dżemy
    • żelki
    • kartka z życzeniami świątecznymi od klasy przygotowującej paczkę.

    Zbiórkę artykułów prowadzimy w szkole do 06.11.2023 r. Artykuły prosimy przynosić do wychowawców klas.Koordynatorem akcji w szkole jest p. Sara Wojtulek oraz p. Anna Lipińska, do których można kierować wszelkie zapytania.Liczymy na Państwa empatię, zaangażowanie i otwarte serca oraz mając w pamięci dotychczasową pomoc zachęcamy do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023”.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    W piątek 13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 7 przygotowała część artystyczną oraz wiersze i piosenki, które wyrażały wdzięczność dla nauczycieli za trud nauki i wychowania. Klasy młodsze wraz z klasą 7 wykonały również taniec. Następnie głos zabrał pan dyrektor, który życzył nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły dużo zdrowia, cierpliwości, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wytrwałości, a uczniom chęci oraz zapału do nauki.

  • Dzień Drzewa

    10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa, które ma na celu promowanie ochrony środowiska i wzmacnianie więzi między człowiekiem a przyrodą. Dzień Drzewa obchodzony jest w wielu krajach na świecie i na wiele różnych sposobów. Dzień Drzewa ma także na celu edukację, inspirację i zachęcenie do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska w codziennym życiu.

    Także w naszej szkole od wielu lat tradycją stało się sadzenie swojego drzewka przez pierwszoklasistów. Ten dzień stał się także plastyczną inspiracją do kreatywnego wyrażenia widoku drzew w złotej polskiej jesieni

  • Wyjazd do Opola

    5 października 2023r. uczniowie klas 1- 3 wybrali się na wycieczkę do Opola. Pierwszym punktem programu był spektakl " Brzechowatorium" w Teatrze Laki i Aktora. Na scenie pojawili się aktorzy, którzy w niespotykany dotąd sposób przedstawili wiersze Jana Brzechwy. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie wysłuchali ulubionych utworów i wzięli udział w zajęciach rytmicznych. Wyjazd umożliwił dzieciom lepsze zapoznanie się z Opolem oraz integrację grup klasowych. Bez wątpienia można ją uznać za udaną.

  • Zbiórka darów dla królików i gryzoni

    Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce darów dla królików i gryzoni.

    Zbieramy:

    • ręczniki papierowe
    • gąbki do zmywania
    • worki na śmieci 120l
    • ręczniki nitrylowe S,M
    • płyn do mycia Frosch
    • Barbicide płyn odkażający
    • ocet

    Zbiórka trwa do 23 października 2023r. Dary można przynosić do sali nr 5.

  • Dzień Jabłka

    Uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Jabłka, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania owoców. Świętowanie rozpoczęliśmy od poznania ciekawostek na temat jabłka. Były: wiersze, quizy, gry i zagadki na temat zdrowego odżywiania się. Każdy miał okazję przygotować opaskę na głowę oraz posmakować zdrowych potraw z jabłek. Przeprowadzona akcja dostarczyła dzieciom wiele radości, a jednocześnie zwróciła uwagę na korzyści wynikające ze spożywania owoców. 

  • Europejski Tydzień Sportu

    Nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu, kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Uczniowie spędzali swoje przerwy w aktywny sposób tańcząc do swoich ulubionych utworów muzycznych. Celem ESSD jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest od 2015 roku na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. A wszystko po to, aby każdy pamiętał, że ruch powinien być nieodłącznym elementem codzienności.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29.09.2023r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

    Uczniowie klas I - III mogli wysłuchać fragmentów książki Joanny Papuzińskiej "Nasza Mama Czarodziejka" czytanej przez starsze koleżanki, które należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

    W akcję zaangażowali się także nauczyciele z naszej szkoły.

    Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tej akcji.

    Pamiętajmy: "Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki".

    Czytamy dzieciom na głos przynajmniej 10 minut dziennie.

  • MAMY TO!!

    Wygraliśmy! Jesteśmy laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

    Nasza Szkoła otrzyma mobilną pracownię komputerową składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

    Serdecznie podziękowania ślemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w konkurs. Szczególnie gratulujemy zwycięskiej pracy Alicji Garbeli !!

  • SZKOLNY KONKURS SKO DLA KLAS 1-3 „ SKarbOneczki na polskie złotóweczki”.

    W ramach akcji „Październik miesiącem oszczędzania” zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do konkursu plastycznego „ SKarbOneczki na polskie złotóweczki”. Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką projektu  skarbonki na oszczędności.

    Prace należy przynosić do 24 października.

  • Akcja SKO „Październik miesiącem oszczędzania”

    Dlaczego październik jest miesiącem oszczędzania?

    „Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy nam od dziesięcioleci. Skąd jednak wziął się pomysł, by akurat ten miesiąc przyświecał oszczędzaniu? Jest kilka teorii na ten temat, ale żadnej nie możemy być pewni na 100 proc.

    W 1924 roku na międzynarodowym kongresie w Mediolanie zebrali się przedstawiciele banków z 29 krajów. Debatowano na różne tematy, ale szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom związanym z oszczędzaniem.

    Podjęto decyzję, by ustalić specjalne święto i w ten sposób przypominać społeczeństwom, jak ważna jest idea oszczędzania. Uchwalono, że Światowym Dniem Oszczędzania będzie 31 października. Tego dnia banki będą szczególnie promowały zagadnienia związane z oszczędzaniem, organizując różnego rodzaju akcje edukacyjne. W wielu krajach pomysł został bardzo dobrze przyjęty i do dziś na kanwie ówczesnych ustaleń celebrowany jest Światowy Dzień Oszczędzania.

    Kto jednak był na tyle wielkomyślny, by świętowanie rozciągnąć na cały miesiąc? Niewykluczone, że to właśnie my Polacy. Kolejne ślady prowadzą bowiem do Polski, a precyzyjniej rzecz ujmując – na pocztę. Czasopismo „Filatelistyka” z listopada 1961 roku donosi, że zarządzeniem Ministra Łączności z dnia 29 września wprowadzono do obiegu znaczki pocztowe stanowiące emisję "Miesiąc Oszczędności".Na każdym znaczku znajdował się skrót PKO oraz hasło przewodnie. Na znaczku o nominale 40 gr otwierającym serię umieszczono liść, na którym zamieszczono hasło: „Październik miesiąc oszczędności".

    ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W AKCJI PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA   I ZAKŁADANIA KONT W RAMACH DZIAŁANIA SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI . WIĘCEJ INFORMACJI U OPIEKUNA SKO P.LILIANAY GRZESIAK

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
    42-700 Sadów, ul. Powstańców Śląskich 72
    sekretariat@edusadow.pl
  • 34-352-44-58
    34-356-13-71

Galeria zdjęć