Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wyposażona została w sprzęt wykorzystywany przede wszystkim na zajęciach informatyki, techniki, muzyki, plastyki, matematyki, ale również na wielu innych:

• Drukarka 3D wraz z laptopem, akcesoriami i filamentami
  • Mikrokontrolery z wyposażeniem dodatkowym
  • Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Przenośna kamera cyfrowa
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroporty
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Gimbal
  • Cyfrowy aparat fotograficzny
  • Sprzęt nagłaśniający i mikser
  • Mobilny zestaw nagłośnieniowy
  • Roboty edukacyjne
  • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka
  • Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco
  • Piła ramowa do drewna i metalu
  • Zestawy suwmiarek, młotków i szczypców uniwersalnych
  • Przymiary stalowe i gogle przeciwodpryskowe
  • Poziomice
  • Piła ramowa kątowa ukośnica do drewna/metalu
  • Imadło ślusarskie z kowadłem
  • Tablica biała suchościeralna ceramiczna
  • Regał narzędziowy 5 szuflad
  • Kątownik stolarski i kątomierz
  • Taśmy miernicze
  • Zestawy wkrętaków i tarników
  • Komplet pilników iglaków
  • Pojemniki warsztatowe
  • Druty lutownicze

Jak użytkujemy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości!!

Wrzesień

Zapoznanie się ze środowiskiem języków programowania robota (Drag&Drop, Scratch,  Flow-chart)

Konstrukcja pierwszego robota - Roboty Abilix Krypton 4

Listopad