Nawigacja

 • A może zostanę fotografem?

  Wybór zawodu i dalszej ścieżki edukacji jest dla uczniów nie lada wyzwaniem. W ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole są organizowane ciekawe wycieczki oraz warsztaty. Tym razem uczniowie klasy VIII mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez zawodowego fotografa - z Panią Karolinę Drab. Podczas spotkania każdy mógł dowiedzieć się jak wygląda praca ,,za obiektywem". Pani Karolina w ciekawy sposób opowiedziała o metodach obróbki zdjęć i wskazała na jakie szczegóły zwraca uwagę w trakcie ich wykonywania. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesujących warsztatów.

  A może zostanę fotografem? - Obrazek 1A może zostanę fotografem? - Obrazek 2

 • WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE

  7.12. 2018r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, aby wziąć udział w warsztatach świątecznych. Pierwszym punktem spotkania było przygotowanie pierników. Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty ciastek oraz z uwagą obserwowały proces ich wypiekania. Upieczone pierniczki dekorowane były przy pomocy ozdobnych posypek i lukru. Dzieci miały specjalnych pomocników. Byli to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, którzy zaangażowali się w warsztaty. Kolejnym punktem spotkania było przygotowanie specjalnych torebek na pierniczki. Dzieci mogły ozdobić je różnymi wzorami świątecznymi. W trakcie pracy towarzyszyły nam kolędy śpiewane przez zespół wokalny ZSZ w Lublińcu. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda praca kucharza i cukiernika. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. To był wyjątkowy dzień. 

  WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 1WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 2

  WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 3WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 4

 • KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI?

  Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Kim będę w przyszłości?". Na pracach wykonanych przez uczniów klas I-III pojawił się zawód weterynarza, policjanta, żołnierza, kosmetyczki, itp. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na przyszłą potrzebę wyboru zawodu. Każdy uczeń mógł w dowolny sposób przedstawić swój wymarzony zawód. 
  Oto laureaci konkursu: 
  I miejsce: Emilia Styczyrz 
  II miejsce: Oliwier Umlauf 
  III miejsce: Paulina Kampczyk 
  Wyróżnienie: 
  Hanna Wójcik, 
  Kimberly Niedźwiedź, 
  Patryk Pietrzak 
  Zofia Pawełczyk
  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

  KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI? - Obrazek 1KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI? - Obrazek 2

 • MIKOŁAJKI

  Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to czas wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością, w którym świętujemy imieniny ulubionego przez wszystkich Świętego Mikołaja. W tym wyjątkowym dniu zawitał w naszej szkole niezwykły gość- Mikołaj. Przyniósł ze sobą słodką niespodziankę dla grzecznych dzieci oraz rózgi dla tych mniej grzecznych. Uczniowie również przygotowali coś specjalnego dla gościa. Każda klasa zaprezentowała dla Mikołaja wybraną piosenkę. Nie mogło także zabraknąć specjalnego prezentu dla nauczycieli z żartobliwym wierszem :

  „ Dzień mikołajek to nie dzień bajek,

  Tu wszystko stać prawdziwie się może,

  Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja

  Możesz być pewna- że tak na zapas 60 klapsów dać Ci może”.

  Nasza szkoła przybrała w tym dniu czerwoną barwę, gdyż wszystkie dzieci ubrane były na czerwono, a na głowie miały założone mikołajkowe czapki. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski wprowadziła wszystkich w miłą, świąteczną atmosferę.

  MIKOŁAJKI - Obrazek 1MIKOŁAJKI - Obrazek 2

  MIKOŁAJKI - Obrazek 3MIKOŁAJKI - Obrazek 4

   

 • Puszka dla głodnego brzuszka

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu i wspomogli lublinieckie schronisko pod opieką OTOZ Animals.

  Oto oficjalne podziękowania dla naszej szkoły:

  "Serdecznie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie za prezent mikołajkowy dla naszych zwierzaków:) przede wszystkim dziękujemy pani Sarze Wojtulek za zorganizowanie zbiórki. Ogromne serce i zaangażowanie w pomoc tym, którzy mogą liczyć tylko na nas. Dziękujemy!"

  https://www.facebook.com/OTOZLubliniec/

   Puszka dla głodnego brzuszka - Obrazek 1 Puszka dla głodnego brzuszka - Obrazek 2

 • Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach

  23 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy studia telewizyjnego podczas wizyty w TVS Silesia. Znany z tej stacji prezenter zaprowadził zaciekawionych młodych ludzi do miejsc niedostępnych widzowi, który ogląda w odbiorniku telewizyjnym gotowy „produkt”. Prezentacja skomplikowanego sprzętu oraz pokaz jego możliwości, a także uczestnictwo ochotników w prawdziwym nagraniu prognozy pogody dostarczyły uczniom wielu niezwykłych wrażeń. Nasi uczniowie wykazali się także pewną wiedzą dotyczącą pracy w studiu, co wzbudziło podziw prowadzącego. Wizyta była bardzo udana. 
  Oto wrażenia niektórych uczestników:

  "Wycieczka do telewizji TVS była dla nas ciekawa, ponieważ mogliśmy zaobserwować, jak w telewizji się pracuje. Ta praca jest ciężka i stresująca. Niektórzy z nas mogli to poczuć, gdy nagrywali prognozę pogody. Gdy oglądaliśmy te wszystkie miejsca to było to dla nas duże zaskoczenie, bo w telewizji wygląda to inaczej niż na żywo. Np. do prezentowania pogody nie można ubierać się na zielono, bo zniknęłoby się z ekranu". 
                                                                                                                                             Andżelika Purgol
  "Na wycieczce dowiedziałem się jak nagrać prognozę pogody. Oprowadzał nas Pan Mirosław, który prowadzi program „Ogród marzeń” oraz pogodę w telewizji śląskiej. Wycieczkę wspominam bardzo miło". 
                                                                                                                                             Oliwier Sowa
  "Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają popularne programy. Zobaczyliśmy drogi sprzęt, jakiego się tam używa, studia, w których są nagrywane programy oraz usłyszeliśmy kilka zabawnych historii z życia prowadzącego. Kilkoro z nas mogło spróbować swoich sił jako prezenterzy pogody. Była bardzo miła atmosfera i dobrze się bawiłam". 
                                                                                                                                               Patrycja Janik
  "Wycieczka do TVS Silesia była bardzo interesująca i zabawna. Zwłaszcza wtedy, gdy koledzy i koleżanki pokazywali pogodę. Bardzo ciekawe były studia". 
                                                                                                                                              Kinga Błaszczyk

  Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 1Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 2

  Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 3Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 4

 • BAL ANDRZEJKOWY

  29.11.2018 r. klasa I uczestniczyła w wyjątkowym Balu Andrzejkowym. W ramach projektu edukacyjnego „Mój kolega” pierwszaki udały się do Szkoły Podstawowej w Wędzinie, aby wspólnie ze swoimi rówieśnikami tańczyć i śpiewać. Jednak nie było to pierwsze spotkanie dzieci, ponieważ miały okazję poznać się podczas wspólnej rozmowy przez komunikator Skype. Bal Andrzejkowy rozpoczął się od przywitania naszych pierwszoklasistów przez uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. Wszyscy wzajemnie witali się ze sobą symbolicznie przybijając piątki z nowym kolegą lub koleżanką. Później przyszedł czas na wróżby oraz wspólne tańce. Nie mogło zabraknąć również dodatkowych atrakcji. Podczas balu zawitał specjalny gość – bajkowy bałwanek Olaf oraz każde dziecko mogło przeżyć wyjątkowy efekt zamykania w bańce mydlanej. Dodatkowo dla uczniów przygotowany został poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. 

  BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 1BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 2

  BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 3BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 4

 • SZLACHETNA PACZKA

  SZLACHETNA PACZKA

  Jak w roku poprzednim nasza szkoła bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA.

  Pomagamy ludziom, których dotknął los i którym jest ciężko.

  Pomagajmy innym, bo sami chcielibyśmy żeby ktoś nam pomógł, gdy dotknie nas bieda!

  Szkolnym koordynatorem akcji jest mgr Katarzyna Janiczek.

  WYDOBYWAMY Z LUDZI TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE

  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 1  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 2  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 3

 • PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA

  Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się do akcji

  "Puszka dla głodnego brzuszka!!!". PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA - Obrazek 1

  Zachęcamy do przynoszenia karmy dla psów i kotów (sucha karma lub w puszkach). Mile widziane są również miski oraz zabawki dla zwierząt. Akcja trwa od 19.11.2018 r. do 06.12.2018 r. Pokarm prosimy przynosić do sali nr 5. Wszystkie zebrane rzeczy trafią do podopiecznych zwierząt OTOZ Animals. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.  

   

 • Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

   

   Wystawa miała celu zebranie i udostępnienie zwiedzającym jak największej ilości pamiątek dotyczących pułku. Na wystawie została także wykorzystana część ekspozycji z sali historycznej zawierającej mundury, broń, medale i odznaczenia. Ponadto na wystawie znalazły się wywiady z lokalnymi bohaterami niepodległości lub ich rodzinami przygotowane w ramach projektu przez klasę VIII. Uczniowie zebrali materiał : źródła pisane i materialne, przygotowali wywiad i przygotowali wystawę. Elementem wystawy były także materiały dotyczace Józefa Piłsudskiego przygotowane przez Bibliotekę szkolną oraz oryginalne dyplomy oraz zdjęcia żołnierzy 74 GPP udostępnione przez wnuczki żołnierzy. Wystawa trwała od 6 do 16 listopada. Cieszyła się dużym zainteresowaniem: mediów lokalnych (Echo Gminy), uczniów i ich rodzin. Wystawę odwiedził także Wójt Gminy, członkowie Związku Rezerwistów i Weteranów Wojska Polskiego w Lublińcu, przewodniczacy Rady Gminy i GKRPA.

   

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3

 • KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

  KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

  „Maszerują strzelcy, maszerują,
  Karabiny błyszczą, szary strój,
  A przed nimi drzewa salutują,
  Bo za naszą Polskę idą w bój! „

   

  13. 11. 2018 r. słowa pieśni patriotycznych można było usłyszeć w naszej szkole podczas Koncertu dla Niepodległej.

   

  Gościliśmy w tym dniu wielu znakomitych gości :

  -Wójta Gminy Koszęcin  Pana Zbigniewa Seniów

  -Przewodniczącego Rady Gminy Pana Michała Anioła

  -Przewodniczącego GKRPA Pana Dariusza Radłowskiego

  -Członków Związku Rezerwistów i Weteranów Wojska Polskiego z Lublińca

  Panią Janinę Broda,Pana Józefa Kabuś,Pana Walentego Janika.

   

  Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów  klasy VI. Uczniowie w refleksyjnym montażu poetycko - muzycznym przypomnieli najważniejsze daty, wydarzenia i postacie historyczne, które miały znaczący wpływ w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie nasz szkolny zespół wokalny zaprezentował pieśni i piosenki patriotyczne.  Na koncert przybyło  wiele osób z środowiska lokalnego. Były łzy wzruszenia i wspólny śpiew. A wszystko z miłości i szacunku do Ojczyzny, jej kultury i historii.Ogromne wrażenie na widzach zrobiła gra świateł idealnie dopasowana  do scenerii przedstawienia i oprawy muzycznej.

  Po koncercie  głos zabrali  goście ,którzy wyrazili słowami  swoje przeżycia o pięknym widowisku patriotycznym.

  Po koncercie można było odwiedzić wystawę pamiątek dot. żołnierzy 74 Górnośląskiego  Pułku Piechoty. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. 
  Jak powiedział główny twórca II Rzeczypospolitej Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Dlatego pamiętajmy i należycie czcijmy nasze święta narodowe, dzięki którym możemy być dumni z naszej Ojczyzny.

  KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 3KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 4KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 5

 • KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ

  KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 3

  „Jesteśmy Polką i Polakiem                                                  
  Dziewczynką fajną i chłopakiem
  Kochamy Polskę z całych sił,
  Chcemy byś również kochał ją i ty i ty.”

  Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa I wzięła udział w klasowym konkursie
  „Kotylion dla Niepodległej”. Prace zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi czyli Kokarda narodowa* to rozeta z kolorem białym w środku, a czerwonym na zewnątrz. Kotyliony wykonane z papieru lub wstążki w barwach narodowych można podziwiać w sali nr 5. Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych; pobudzanie inwencji twórczej; uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • ŚNIADANIE MISTRZA

  ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 1ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 2ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 3ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 4

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i nabieramy sił do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 9 listopada obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc” przygotowując Śniadanie Mistrzów. Celem akcji było: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie Mistrzów jest naszą szkolną tradycją. W tym dniu każda klasa przygotowuje zdrowe potrawy, które prezentuje przed całą szkołą. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Zdrowe jedzenie bez cukru”. Na klasowych stołach zawitały pyszne kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki warzywne oraz wiele innych zdrowych przekąsek. W tym szczególnym dniu do wspólnego gotowania przyłączyli się rodzice, którym dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

 • Rowerowa wycieczka po okolicy

  Rowerowa wycieczka po okolicy

  Minionej soboty /10 listopada/ grupka starszych uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę rowerową do Cieszowej. Piękna pogoda dopisała amatorom ruchu na świeżym powietrzu.

  Żydowski cmentarz położony jest w malowniczym miejscu, wśród pól w pobliżu Cieszowej. Z Sadowa prowadzi do niego polna droga o niezłej nawierzchni. Trasa dostarcza wielu pięknych widoków, którymi uczniowie autentycznie sie rozkoszowali smiley. Niektórzy uczestnicy wycieczki nie sądzili, że tak blisko można znaleźć tak wyjatkowe miejsce. Inni przypominali wydarzenie sprzed kilkunastu lat, kiedy to trąba powietrzna przeszła w tamtym miejscu, niszcząc wielowiekowe drzewa i nagrobki. 

  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z czasu, który spędzili wspólnie w ruchu i na świeżym powietrzu. Okazuje się, że niewiele trzeba, by młodzi ludzie poznali smak przebywania na łonie natury, zobaczyli piękno, jakie wokół nich jest i cieszyli się czasem, który został im dany. 

  Rowerowa wycieczka po okolicy - Obrazek 1   Rowerowa wycieczka po okolicy - Obrazek 2

  Rowerowa wycieczka po okolicy - Obrazek 3Rowerowa wycieczka po okolicy - Obrazek 4Rowerowa wycieczka po okolicy - Obrazek 5

 • Teatrzyk Obrazkowy metodą Kamishibai

  Teatrzyk Obrazkowy metodą Kamishibai

  Od poniedziałku  na wszystkich przerwach w Bibliotece  będzie Teatrzyk Obrazkowy metodą Kamishibai.

                                  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!

   

   

 • ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ ":DLA NIEPODLEGŁEJ"

  11.11.2018

  ZAPROSZENIE

  Uczniowie klasy VI oraz dziewczyny z zespołu wokalnego wraz z opiekunami zapraszają

  uczniów,rodziców

  oraz społeczność lokalną Sadowa i okolic na uroczystość z okazji  obchodów "Roku dla  Niepodległej".

  Montaż słowno -muzyczny oraz koncert piosenki patriotycznej odbędzie się 13 listopada 2018r .

  o godz.17 :00

  w sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Po uroczystości będzie można zobaczyć wystawę w Szkolnej Izbie Pamięci w sali nr 6.

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  REKORD  DLA NIEPODLEGŁEJ
  09.11.2018

  Nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji "Rekord Dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej  oraz Radę Dzieci i Młodzieży  przy Ministrze Edukacji Narodowej .Celem tej inicjatywy  było wspólne odśpiewanie w piątek 9 listopada 2018r. dokładnie o godzinie 11:11 HYMNU PAŃSTWOWEGO - MAZURKA DĄBROWSKIEGO  przez uczniów  oraz wszystkich pracowników szkoły.

 • WYCIECZKA DO MDK W LUBLIŃCU

  WYCIECZKA DO MDK W LUBLIŃCU - Obrazek 1WYCIECZKA DO MDK W LUBLIŃCU - Obrazek 2WYCIECZKA DO MDK W LUBLIŃCU - Obrazek 3

  8. 11. 2018 r. klasy I-IV wybrały się do MDK w Lublińcu. Cel wycieczki mógł być tylko jeden- swój kunszt artystyczny prezentował teatr Syrenka z Karkowa. Pierwszymi grupami, które miały okazję oglądać widowisko były klasy I- II. Dzieci przeniosły się do zimowej krainy, gdzie czekały na nich przygody Gerdy i Kaja z baśni „Królowa Śniegu”. Spektakl działając na wyobraźnię widzów, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Natomiast starsza grupa uczniów klasy III i IV miały okazję uczestniczyć w sztuce pt. „Akademia Pana Kleksa”. Widowisko okazało się wędrówką do krainy dziecięcej wyobraźni, opowieść o dorastaniu, w którym to, co realne i prawdziwe, miesza się z tym co wyśnione i magiczne. Podziwialiśmy zaskakujące i wielobarwne kostiumy. Sztuki wzbudziły duże zainteresowanie oraz ukazały istnienie szerokiej gamy emocji i uczuć.

 • Konkurs "Każdy Święty chodzi uśmiechnięty"!

  Konkurs "Każdy Święty chodzi uśmiechnięty"!

              Dziwi mnie świętowanie dnia Wszystkich Świętych w powadze i zadumie. Od tego mamy Dzień Zaduszny. Przecież święto Wszystkich Świętych to tak wspaniały dzień, święci Pańscy (mówiąc w sposób nowoczesny) byli naprawdę cool. Świętością warto się zarazić! Ja to wiem, wiedzą to też moi znajomi. Więc zapraszam do konkursu ,,Każdy Święty chodzi uśmiechnięty." Konkurs pomoże uczniom poznać świętych patronów swoich i kolegów, dają możliwość wspólnej zabawy. Przypominają, że świętość jest naszym powołaniem i każdemu z nas z aureolą jest do twarzy. A więc zapoznajemy  się z życiorysami świętych, by móc  wybrać ulubionego i rozpocznijmy naukę piosenki o wybranym świętym lub uszyjmy pacynkę i zaprezentujmy ją na korytarzu szkolnym. Polecam Litanię do Wszystkich Świętych lub filmy i bajki o świętych dla dzieci młodszych. Na zgłoszenia czekam do 19 listopada 2018r.   Mam już nagrody!!!                                                                                                                     Ewelina Pietrzak - katechetka          

 • Radości z sukcesu naszej uczennicy ciąg dalszy ...

  Radości z sukcesu naszej uczennicy ciąg dalszy ...

        Wczoraj / 7 listopada/ nasza uczennica Patrycja Baron, która została laureatką konkursu organizowanego dla poludniowej Polski przez Tauron "Listy do przyszłości" /informowaliśmy kilkanaście dni temu/, wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród. Wszystkie wyróżnione listy wraz z wczorajszymi gazetami i medalem upamietniającym 100 -lecie odzyskania niepodległości zostały uroczyście zamknięte w "kapsule czasu", która została później zakopana w ziemi poniżej strefy zamarzania. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce na dziedzińcu zamku królewskiego na Wawelu. 

        Szacowne historyczne mury, przepiękna pogoda i radość z sukcesu sprawiły, że wydarzeniu towarzyszyła bardzo miła, podniosła i niezwykła atmosfera. Główna uroczystość odbyła się na dziedzińcu, a oficjalne rozdanie nagród / laureat mógł wybrać kamerę, dron lub zestaw ksiązek/ uzupełnił poczęstunek w postaci szwedzkiego stołu. 

        Dodatkową atrakcję dla przybyłych stanowiło zwiedzanie z przewodnikiem komnat królewskich. Zachowane od kilku stuleci eksponaty dały wyobrażenie dawnego dworskiego życia. 

        Użyczenie tego historycznego wyjątkowego miejsca dla uhonorowania marzeń, myśli i refleksji współczesnych młodych ludzi / ich listy właśnie takie treści zawierały / było doskonałym pomysłem i życzliwością Dyrekcji zamku.

  Radości z sukcesu naszej uczennicy ciąg dalszy ... - Obrazek 1Odbiór nagrody

  Radości z sukcesu naszej uczennicy ciąg dalszy ... - Obrazek 2Patrycja z koleżanką na dziedzińcu zamku.

  Radości z sukcesu naszej uczennicy ciąg dalszy ... - Obrazek 3W oddali tłum wokół kapsuły w momencie jej zamykania. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
  Sadów
  ul. Powstańców Śląskich 72
 • 34-352-44-58

Galeria zdjęć