Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, Sadów
 
 
Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, Sadów
 

Strona główna

 

 
 • Dogoterapia -drugim etapem projektu „Kamizelka” realizowanym pod hasłem „Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko”.

  24.02.2015

    24 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej im.74 GPP w Sadowie  został wdrożony  drugi etap projektu „Kamizelka”  realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszęcinie pod patronatem Wójta Gminy Koszęcin.

  Ten drugi etap był realizowany pod hasłem  „Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko”.

  Głównym celem projektu było  podniesienie jakości bezpieczeństwa wśród dzieci w drodze do szkoły oraz w kontakcie ze zwierzętami .

  Uczniowie wyróżnionej szkoły ,bo szkoła w Sadowie jest jedyną realizującą ten projekt-z niecierpliwością czekali na czworonożnego gościa i jego opiekuna.

  Tym czworonożnym gościem był wyszkolony  pies -przyjaciel ,dzięki któremu uczniowie przypomnieli sobie wiele zasad jak się bezpiecznie zachować w kontakcie z psem; miedzy innymi   pozycję „żółwik”, głaskanie  - czy wolno czy nie, podejście do psa.

  Szkolenie prowadził wykwalifikowany dogoterapeuta  Pan Tomasz Wójcik, który w interesujący sposób  ,w praktycznym działaniu pokazał jak właściwie się zachować  z napotkanym psem.

  Uczniowie zadawali też wiele pytań ,bo prawie każdy ma w domu psa –pupila który też może stać się groźny przez niewłaściwe reakcje domowników.

  To spotkanie z psem  było nie tylko edukacją , ale również terapią.

  W końcowej części  szkolenia uczniowie otrzymali dyplomy ”Przyjaciel psa”

  oraz materiały edukacyjne w postaci ulotek .

  Uczniowie , nauczyciele i rodzice serdecznie dziękują   Panu Marcelemu Kaczor właścicielowi firmy REWOLUCJA – NET, który  był jednym ze sponsorów tego etapu projektu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zaproszenie do udziału w Projekcie

  Zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie

  „Cykl warsztatów oraz koncertów propagujących tradycje śląskie dla mieszkańców obszaru LGD Spichlerz Górnego Śląska”

   mającego na celu: umożliwienie propagowania tradycji śląskich mieszkańcom obszaru LGD poprzez realizację sesji warsztatowych oraz koncertów promujących śląską kulturę ludową, w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt objętego PROW na lata 2007-2013, Instytucja zarządzająca PROW 2007 - 2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, „Europa inwestująca w obszary wiejskie”, realizowanego przez firmę Demol-Art, (umowa nr 01496-6930-UM1240327/14)

  w dniach: 21.01 2015r. ( koncert o godz. 1000 )

  oraz 30.01.2015r.( warsztaty od godz. 800)

  w Szkole Podstawowej, Sadów ul. Powstańców Śląskich 72, 42-700 Lubliniec.

   

  Osoby chcące wziąć udział w warsztatach  proszone są o zapisywanie się na listę uczestników, która dostępna jest w sekretariacie szkoły.

           

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 • Zaproszenie

  08.12.2014

  Zapraszamy wszystkich Rodziców do udziału w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się w trakcie trwania wywiadówki dnia 15.XII. 2014r.

  Zrobione stroiki prosimy o przynoszenie do wychowawców klas.

  Uzyskana kwota ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczona na Radę Rodziców.


   

 • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  04.12.2014

  Bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców i członków rodziny, znajomych wraz z dziećmi do wspólnego kolędowania.

  Rusza druga edycja "Kolęduj wraz z nami, uczniami, rodzicami i nauczycielami", która odbędzie się 19 grudnia o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej, przy świątecznej scenerii.

  Wymagany jest własny podkład muzyczny lub żywa muzyka: skrzypce, keybord, akordeon, gitara, harmonijka ustna, flet.

  Zgłoszenia kierujemy do pani Eweliny Pietrzak do 16 grudnia, w celu ułożenia repertuaru.

   

 • PODZIĘKOWANIE

   DRODZY RODZICE

   

  Każdy sukces  naszej szkoły, to zbiór działań: nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy za Waszą pomoc, za społeczne zaangażowanie i za nasze przeświadczenie, że zawsze możemy na Was liczyć. Wspólnie zrobimy jeszcze wiele dobrego dla naszych dzieci.

       Grono pedagogiczne

 • 85 lecie istnienia szkoły " ŚWIĘTO SZKOŁY"

  10.11.2014

  To był wyjątkowy dzień!!!  - "Przeszłość zapisana w pamięci"

  ŚWIĘTO SZKOŁY  to 85 rocznica  istnienia  szkoły. Z tym faktem wiąże się wiele ciekawych wydarzeń  i ważnych chwil, o których uczniowie   wspominali prezentując wzruszający koncert wspomnień ,piękne piosenki i utwory muzyczne dopasowane do prezentacji multimedialnej oraz recytacji poetyckiej.Był też  refleksyjny taniec  w wykonaniu uczennic z klasy III.

  Historię  szkoły  uczniowie przybliżyli w oparciu o notatki i materiały sporządzone przez autorki Kroniki Szkoły –Panią  Mirosławę Krych,Panią Irenę Nojman, Panią  Irenę Wilk na podstawie wywiadów z najstarszymi absolwentami szkoły.

  Dokładnie 85 lat  temu wszystko się zaczęło.

  W 1927 r  Franciszek Ligendza , zostaje kierownikiem trzy klasowej szkoły z dwoma pokojami, gdzie 154 dzieci uczyły dwie nauczycielki. Z tego okresu zachowało się świadectwo ukończenia Publicznej Szkoły Powszechnej w Sadowie.

  Kierownik szkoły zasłynął również jako dyrygent chóralny, społecznik kulturalny. Za swoja działalność otrzymał złotą odznakę Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Już wtedy kierownik stwierdził ,że szkoła jest za mała i musi być rozbudowana i ta rozbudowa trwa do dnia dzisiejszego..

  Z okresu wojennego nie zachowały się żadne dokumenty, na podstawie których można by odtworzyć działalność szkoły. Ale wiemy ,że nasza szkoła w 1945 r rozpoczęła działalność jako pierwsza w powiecie lublinieckim.

  Po wojnie pierwszym kierownikiem placówki został  Henryk Klepacz ,a nauczycielem szkoły został Eryk Parys, - kapral podchorąży     74 GPP.

  W 1963 r grupa praktykantów Szkoły Rzemiosł  Budowlanych rozpoczęła budowę Sali gimnastycznej, która ukończono w 1967 r a kierownikiem w tym okresie był Zygmunt Palutek.

  W roku szkolnym 1969 – kierownikiem został dzisiaj obecny na uroczystości  Zygmunt Lachowski. Wtedy w szkole uczyło się 250 uczniów. Na terenie szkoły działały koła zainteresowań  i organizacje

  Aby mieć miejsce do miłego spędzania przerw oraz urozmaiconych lekcji wychowania fizycznego potrzebne było boisko szkolne, przy budowie którego pomagała młodzież szkolna- były to lata 1973-1978. W tym czasie stanowisko dyrektora obejmuje Janina Siluk.

  Kiedy dyrektorem szkoły zostaje Krystyna Janiczek , rozpoczęły się starania szkoły o nadanie imienia. Po dogłębnej analizie wybrano na patrona szkoły 74 GPP. Prace przygotowawcze trwały kilka lat, a motywacja wyboru była oczywista- pułk walczył w obronie naszych terenów, stacjonował blisko Sadowa , swa postawą  we wrześniu 1939 r zasłużył na wielkie uznanie.

  25 lat temu  10 czerwca 1989 roku przestaliśmy być bezimienną szkołą. Wybraliśmy patrona –bohatera zbiorowego, walecznych żołnierzy   z 74 GPP aby ocalić pamięć o tych ludziach i ich czynach.

  Jesteśmy jedyną szkolą w województwie z własnym godłem a autorką godła była ówczesna dyrektor Krystyna Janiczek.

     Naszym zadaniem jest aby pamięć o żołnierzach przetrwała i nie skończyła się na  Obecnym pokoleniu

  W 1999 roku –czyli,15 lat temu  nasza szkoła  otrzymała sztandar.

   Ta uroczystość zbiegła  się   z datą 11 listopada -Świętem Niepodległości .

  Wręczenia sztandaru na ręce ówczesnej pani dyrektor Mirosławy Krych dokonał  wójt gminy Koszęcin Michał Staszyński.

  W tym dniu szkoła wzbogaciła się o kolejny symbol podkreślający więź łączącą szkołę z imieniem patrona – jest to tarcza szkolna, zaprojektowana przez nauczyciela szkoły Panią Irenę Wilk

  Następna ważna data to 17 luty 2009rok.     

   Nasza szkoła  otrzymała złoty medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej” przyznany przez Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci  Walk i Męczeństwa.

   Obecny na uroczystości był wójt gminy Koszęcin Grzegorz Ziaja.

   -  Jesteśmy gotowi stanąć w obronie polskości. Zawsze będziemy

   Polakami dbającymi o język ojczysty i dobre imię Polski w Świecie.

  Ostatnia ważna data dla naszej szkoły.- rok 2009

  Otrzymaliśmy medal PRO-MEMORIA.- za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej.  Aktu dekoracji dokonał  wójt Grzegorz Ziaja.

  Żyjąc w wolnym kraju wiedzieć powinniśmy, że my uczniowie mamy do wypełnienia obowiązki, z których nikt nas nie może zwolnic – codzienne wykonywanie swoich zadań, na dziś to znaczy pilne uczenie się, poszanowanie ojczystej przyrody i duma z dokonań Polaków        

   A jaka jest dzisiejsza nasza szkoła?       


  Szkoła była, jest i będzie opoką prawdy i sensem istnienia.

  A czego uczy?

  Uczy pokolenia, czym jest ojczyzna;

  Krajem dzieciństwa, miejscem urodzenia.

  Byśmy w ojców języku o kraju mówili.

  Nie bójmy się słowa – Ojczyzna –

  Bo to klejnot drogi, który może mieć każdy...

   i człowiek ubogi;

  Jeśli w sercu ma Boga i dobro Ojczyzny;

  Nie zejdzie taki człowiek na życia mielizny.

   

  Na przestrzeni tych 85 lat stale się rozwijamy, posiadamy bogatą  tradycję i swoją historię. Z  malutkiej szkoły powstał obiekt z bogatym zapleczem dydaktycznym, sportowym o wysokim poziomie nauczania.
   

  Takie mnóstwo sukcesów, tych wymienionych, i tych, na które zabrakło tu czasu, nie byłoby możliwe bez codziennej, żmudnej pracy wszystkich nauczycieli, którzy pracowali i pracują w murach tej szkoły. 
   Należy im się głęboka wdzięczność za ogromny, nieustanny trud, niezwykłą wprost cierpliwość i wytrwałość, na przekór różnym przeciwnościom, które zaistniały w ciągu 85 lat.

   

  Wzruszające były życzenia w wykonaniu uczniów klasy III.

  Życzymy ci szkoło w dniu święta twojego,

  By nikt nie żałował czasu spędzonego,

  Bo każdy po latach wniosku się doczeka,

  Że to najpiękniejszy czas w życiu człowieka.

   

  Abyś zawsze była życzliwa i szczera

  Tak, jak wyciągnięta ręka przyjaciela.

   

  Byśmy pamiętali nawet przez lat wiele,

  Czego nas uczyli tu nauczyciele

  I to ziarno wiedzy teraz w nas zasiane,

  Było kiedyś plonem obfitym zebrane.

   

  Byś wciąż dla nas dobre, wielkie serce miała

  Abyś dnia każdego śmiechem rozbrzmiewała.

   

  Żyj nam sto lat, kochana szkoło,

  Niech twoje drzwi, na zawsze już otworem stoją.

  Niech otworzą się też,

  Dla ciebie serca w krąg,

  I wstęga  obejmie cię

  Życzliwych rąk

  Niespodziankę urodzinową przygotowali rodzice  wnosząc ogromny tort z plonącymi ogniami oraz wręczając każdemu czekoladę.Były famfary i odśpiewane "sto lat"

  Można również było zobaczyć eksponaty w  sali pamiątkowej i sali tradycji oraz wystawę sprzętu wojskowego. Był też pyszny  poczęstunek, który przygotowali rodzice.

  W końcowej cześci  akademii wystąpili zaproszeni goście, ktrórzy  podziękowali za przeżycie niezapomnianych chwil !!!

 • Sukces naszych uczennic

  21.10.2014

  Uczennice klasy VI

  Kinga Sowa i Weronika Wolowczyk najlepsze w Gminie Koszęcin w kaligraficznym pisaniu.

   

  W dniu 21 X  wygrały gminny etap konkursu kaligraficznego i 22 XI będą reprezentować gminę w Katowicach w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

   

  Gratulacje !!!

 • 18 BIEG PRZEŁAJOWY " O NÓŻ KOMANDOSA"

  03.10.2014

  Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć...
  John Bingham

   

  Liczna reprezentacja naszej szkoły wzieła udział w 18 Biegu Przełajowym "O Nóż Komandosa" im.gen.broni Włodzimierza

  Potasińskiego w Lublińcu na Stadionie Sparty.

  Celem naszego biegania było:

  - popularyzacja masowych biegów jako zdrowego stylu życia

  - wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uprawiania sportu

  - wykorzystanie wartości jakie niesie sport w rozwoju edukacji

   

  Serdeczne gratulacje za ukończenie biegu i godne reprezentowanie naszej szkoły dla Zuzi Szramowskiej,Marcela

  Żyłki, Szymona Jasińskiego,Wiktirii Kamińskiej, Zosi Kopyciok, Jakuba Kopyciok, Tomka Goniwiecha, Piotra

  Kaczor, Angeliki Purgol, Łukasza Jasińskiego, Julii Szramowskiej,Kacpra Kubiciel, Dawida Dylla, Kingii Umlauf, Patrycji

  Baron, Kamila Neumann, Bartłomieja Berenda, Kacpra Marszałek, Jakuba Tkocz, Józefa Purgol, Artura Czaja, Wojtka

  Michna, Dawida Pacha, Mateusza Drońskiego,Oliwiera Garbela oraz Agnieszki Dukat.

   

 • Ogłoszenie wyników szkolnego etapu Konkursu Kaligraficznego

  22.09.2014

  Ogłoszenie wyników szkolnego etapu  Ogólnopolskiego Konkursu – Kaligraficznego

  Ładnego ,Pięknego-Pisania

  Dzisiaj tj. 22 września  na porannym  apelu zostały  wręczone nagrody  najładniej piszącym uczennicom

  biorącym udział w konkursie.

  Celem głównym konkursu było :kształtowanie dbałości  o  charakter pisma wśród dzieci i młodzieży .

   

  W konkursie udział wzięło 12 uczennic .

  W kategorii  klas młodszych

  I miejsce zajęła Natalia Jaguś z klasy III

  II miejsce zajęła Michalina Pietrzak z klasy III

  III miejsce zajęła Natalia Emilia Imiołczyk z klasy II

  W kategorii  klas starszych:

  I miejsce zajęła Weronika Wołowczyk z klasy VI

  II miejsce zajęła Kinga Sowa z klasy VI

  III miejsce zajęła Magdalena Borek z klasy V

  Te uczennice będą w październiku  reprezentowały naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym

  w Domu Kultury w Koszęcinie.

   

  Szkolny etap przeprowadziła

  Pani mgr Irena Piątek i

  mgr Elżbieta Kawa-Dziembała.

  Nagrody dla najlepszych, najstaranniej piszących uczennic ufundowali

  Państwo Ewa i Henryk Woźniak ,którzy gościli na apelu i wręczyli nagrody .

   Serdecznie za to dziękujemy!!!

   

   

   

   

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Zapraszamy Rodziców na spotkanie z dyrektorem i wychowawcami

  w dniu 08 września o godz.17.00

  Bardzo prosimy o przybycie.

   

  Małgorzata Wachowska- dyrektor Szkoły Podstawowej im. 74 GPP w Sadowie
   

 • SZKOŁO WITAJ !!!

  01.09.2014

  Ten dzień  był bardzo uroczysty. Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią przygotowali akademię na powitanie  nowego roku szkolnego . Zaszczycili  ją swoją obecnością  goście społeczności lokalnej  - przewodniczący Rady Gminy Koszęcin  Pan Michał Anioł , Sołtys Sadowa Pan Paweł Przybyła, Przewodniczący GKRPA w Koszęcinie

  Pan Dariusz Radłowski , ks. Proboszcz Krzysztof Domoracki oraz rodzice,którzy zawsze chęnie ogladają występy

  uczniów. Szczególnie gorąco starsi uczniowie powitali pierwszoklasistów i ich rodziców.

  Już od jutra czyli od 2 września rozpoczną się zajęcia w klasach ,nowe obowiązki, koledzy – duże, duże zmiany. Na początku trudno będzie temu wszystkiemu sprostać. Nadal  każdy będzie wspominać wakacje, opowiadać o nich kolegom.

  W szkole  - niespodzianka  -  nie tylko   odnowione klasy , ale wspaniały prezent od władz Gminy Koszęcin i członków GKRPA   - nowoczesne boisko ,które powstało  jako pierwsze w gminie.

  W końcowej części  uroczystości nowe boisko zostało uroczyście otwarte . Rozegrał się też na nim  pierwszy mecz koszykówki

  "Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do  jego powstania. Będzie ono służyło przez długie lata."-  w imieniu wszystkich podziękowały  uczennice klasy V.

  W końcowej części  akademii złożyły też życzenia :  wielu sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a uczniom  - zapału   w zdobywaniu wiedzy.

   

 • PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. 74 GPP W SADOWIE – 2014/2015

   

   

   

   

   

  Nazwa

  Przedmiotu

   

  Tytuł

   

  Autor

   

  Wydawnictwo

   

   

  KLASA  I

   

   

  1.

   

  Edukacja wczesnoszkolna

   

     

  2.

  Język angielski

  Bugs Word 1.

  Podręcznik i zeszyt  ćwiczeń B

  C. Read, A Soberon

  M. Kondro

  MACMILLAN

  3.

  Religia

  Żyjemy w Bożym świecie

  ćwiczenia

   

  K. Mielnicki,

  E. Kondrak

  Jedność

   

   

   

  KLASA  II

   

   

  1.

   

  Edukacja wczesnoszkolna

  Skarby kl.2

   

  B. Tichy

  B. Szurowska

  JUKA

  2.

  Język angielski

  Bugs Word 2.

  Podręcznik i zeszyt  ćwiczeń B

  C. Read, A Soberon

  M. Kondro

  MACMILLAN

  3.

  Religia

  Idziemy do Jezusa

  ćwiczenia

   

  J. Czerkawski

  E. Kondrak

  Jedność

   

   

   

   

   

  KLASA III

   

   

   

  1.

  Edukacja wczesnoszkolna

  Skarby kl.3

   

   

  B. Tichy, B. Szurowska

  JUKA

  3.

  Religia

   

  Jezus jest z nami

  J. Czerkawski, E. Kondrak

  Jedność

  3.

  Język angielski

  Bugs Word 3.

  Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  E. Papiol, M. Toth

  M. Kondro

  MACMILLAN

   

   

   

  KLASA IV

   

   

  1.

  matematyka

  Matematyka z plusem –

   Podręcznik i ćwiczenia

  M.Dobrowolska

  Jucewicz,Zarzycki

  GWO

  2.

  religia

  Miejsca pełne BOGActw

  Podręcznik i zeszyt do religii

  Ks.K.Mielnicki

  E. Kondrak, B.Nosek

  Jedność

  3.

  przyroda

  Przyrodo Witaj

  Podręcznik , ćwiczenia i atlas

  E.Gromek

   

  WSiP

  4.

  Zajęcia komputerowe

  Podręcznik do zajęć komputerowych

  Informatyka Europejczyka kl. 4

  D.Kiałka

  K. Kiałka

  Helion

  5.

  Historia i

  społeczeństwo

  My i historia

  Podręcznik i ćwiczenia

  B. Olszewska,

  W. Surdyk-Fertsch

  WSzPWN

  6.

  j.angielski

  Sky High 1

  Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B.Abbs, I. Freebairn

  L. Kilbey

  D. Łoś-Sapiejewska

  Pearson

  Longman

  7.

  j.polski

  „Okno na świat”-  podręcznik dla klasy IV ,bez ćwiczeń

  Wilga Herman

  Ewa Wojtyra

  Grupa Edukacyjna SA

  8.

  Zajęcia techniczne

  Zajęcia techniczne: część techniczna

  Zajęcia techniczne: część komunikacyjna

  U.Białka

  J.Chrabąszcz

  Operon

  9.

  plastyka

  Lubię tworzyć –podręcznik

  dla klasy IV

  Wojciech Sygut

  Marzena Kwiecień

  Grupa Edukacyjna SA

  10.

  muzyka

  „Muzyczny świat” podręcznik

  dla klasy IV

   Teresa Wójcik

  Grupa Edukacyjna SA

   

   

          Klasa V

   

   

  matematyka

  Matematyka z plusem

  Podręcznik i ćwiczenia

  M.Dobrowolska

  GWO

  religia

  Spotkania uBOGAcające

  Podręcznik, ćwiczenia

  Ks.M.Mielnicki, E.Kondrak

  E.Parszewski

  Jedność

  przyroda

  Przyrodo Witaj

  Podręcznik i ćwiczenia

  E.Gromek

  WSiP

  Zajęcia komputerowe

  Informatyka Europejczyka kl. 5

    Podręcznik do zajęć komputerowych

  D.Kiałka

  Helion

  Historia i

  społeczeństwo

  My i historia

  Podręcznik i ćwiczenia

  W.Surdyk-Fertsch

  B.Olszewska

  WSzPWN

  j.angielski

  Sky High 1 – Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  Sky High 2 – Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B.Abbs, I. Freebairn

  D. Bolton

  D. Łoś-Sapiejewska

  Pearson

  Longman

  j.polski

  „Czarowanie słowem ‘’-podręcznik cz.1 i 2

  Agnieszka Kania

  Karolina Kwak

  WSiP

  Zajęcia techniczne

  Zajęcia tech.: część techniczna

  Zajęcia tech.: część komunikacyjna

  U.Białka

  J.Chrabąszcz

  Operon

  Plastyka  

   „Lubię tworzyć”

  Podręcznik dla klasy V

  Wojciech Sygut

  Marzena Kwiecień

  Grupa Edukacyjna SA

  muzyka

  Słuchanie muzyki

  Ćwiczenia do podręcznika dla kl.V

  E.Wachowiak

  GAWA

   

   

   

     Klasa VI

   

   

  1.

  matematyka

  Matematyka z plusem Kl.6

  Podręcznik i ćwiczenia

  M.Dobrowolska

  GWO

  2.

  Religia

   

  Tajemnice BOGAtego życia  podręcznik i zeszyt A-4

   

  Jedność

  3.

  przyroda

  Przyrodo Witaj

  Podręcznik i ćwiczenia

  E.Gromek

  WSiP

  4.

  Zajęcia

  komputerowe

  Informatyka Europejczyka kl. 6 -   Podręcznik do zajęć komputerowych

  D.Kiałka

  Helion

  5.

  Historia i

  społeczeństwo

  My i historia

  Podręcznik i ćwiczenia

  W.Surdyk-Fertsch

  B.Olszewska

  PWN

  6.

  j.angielski

   

  Sky High 2 – Podręcznik i zeszyt ćwiczeń  

  B.Abbs

  Pearson Longman

  7.

  j.polski

  „Czarowanie słowem ’’ –podręcznik dla klasy VI

  Agnieszka Kania

  Karolina Kwak

  WSiP

  8.

  Zajęcia techniczne

  Zajęcia techniczne: część techniczna

  Zajęcia techniczne: część komunikacyjna

  U.Białka

  J.Chrabąszcz

  Operon

  9.

  Plastyka    

   „Lubię tworzyć”

  podręcznik dla klasy 6

  Wojciech Sygut

  Marzena Kwiecień

  Grupa Edukacyjna SA

  10

  Muzyka

  Słuchanie muzyki

   

  E. Wachowiak

  GAWA.Sp.j

   

 • LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. 74 GPP W SADOWIE

  1. Blach Martyna
  2. Błaszczyk Zuzanna
  3.  Burzyk Nicola
  4. Burzyk Paulina
  5. Czaja Filip
  6. Droński Daniel
  7. Gajdzik Julia
  8. Janas Bartosz
  9. Jankowiak Sylwia
  10. Kamiński Oliwier
  11. Kubiciel Zuzanna
  12. Neliszer  Lena
  13. Osadnik Marek
  14. Porada Maja
  15. Prandzioch Patryk
  16. Przybyła Jakub
  17. Sztęborowska Blanka
  18. Wanot Nikola

   

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE REKRUTACJI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  28.02.2014

  INFORMACJA
   DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  Na podstawie:

  1. Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);
  2. Ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z   dnia 3 stycznia 2014 r.) Dz.U.2014.7 
  3. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001r. w sprawie ramowych statutów      publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001r. Nr 61, poz. 624 z poźn. zm.)

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 74 GPP w Sadowie informuje, że w dniach od 1 marca do 31 marca 2014r. przeprowadzony zostanie nabór nowych uczniów w wieku 6 i 7  na rok szkolny 2014/2015.

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, zgodnie z zapisami ustawy, mają zagwarantowane miejsce w szkole. Rodzice tych dzieci zobowiązani są do złożenia Zgłoszeń o kontynuowaniu nauki  szkole w okresie od 1 marca  do 14 marca br.

  Wnioski o przyjęcie do publicznej szkoły złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność składania wniosków).

  1..Do Szkoły Podstawowej im. 74 GPP w Sadowie przyjmuje się:

         1) z urzędu - uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły, bez postepowania

           rekrutacyjnego

        2) jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami , może przyjąć uczniów mieszkających poza

         obwodem szkoły, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego

         3) przyjęcie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły dokonuje się na podstawie zgłoszenia

           Rodzica,( druk dostępny w szkole)

         4) Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmuje się na wolne miejsca w danej szkole

          na wniosek rodziców, którego druk będzie dostępny w szkole

         5) Rodzice mogą ubiegać się o miejsce maksymalnie w trzech szkołach. W takim

           przypadku we Wniosku wymieniają odpowiednio 1, 2 lub 3 szkołę (wg preferencji ) i  

          składają tylko w szkole umieszczonej na pierwszej pozycji (tzw. szkoła pierwszego

         wyboru).Wniosek należy  złożyć tylko w szkole najbardziej preferowanej

         Niezłożenie w określonym terminie wypełnionego Wniosku do szkoły pierwszego 

         wyboru spowoduje nieujęciem dziecka w procesie rekrutacji,

   

    I

  Harmonogram rekrutacji

   

  Lp.

  Rodzaj czynności

  Termin

  Termin postępowania uzupełniającego

  1.

  Składanie zgłoszeń (dotyczy dzieci z obwodu)

  1 – 14 marca 2014

  --------------------

  2.

  Składanie wniosków wraz z załącznikami

  1 - 31 marca 2014

  04 - 08 sierpnia 2014

  3.

  Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

  14 kwietnia 2014 o godz. 14 00

  14 sierpnia 2014    o godz. 14 00

  4.

  Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

  4 czerwca 2014 o godz. 14 00

  22 sierpnia 2014    o godz. 14 00

  5.

  Składanie wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

  do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych        i kandydatów nieprzyjętych

  6.

  Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia

  do 5 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

  7.

  Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

  do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

  8.

  Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

  do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej

   

  II

  2.  Uczniowie  spoza naszego obwodu.

  Rodzice zapisujący dziecko do  szkoły  spoza obwodu muszą wypełnić wniosek, którego druk będzie dostępny w szkole. Rodzice mogą ubiegać się o miejsce maksymalnie w trzech szkołach. W takim przypadku we Wniosku wymieniają odpowiednio 1, 2 lub 3 szkołę (wg preferencji ) i składają tylko w szkole umieszczonej na pierwszej pozycji (tzw. szkoła pierwszego wyboru).

  Wniosek należy  złożyć tylko w szkole najbardziej preferowanej. Niezłożenie w określonym terminie wypełnionego Wniosku do szkoły pierwszego wyboru spowoduje nieujęciem dziecka w procesie rekrutacji.

  1.  Dzieci zapisywane do szkoły   poza obwodem.

  Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innej publicznej szkoły, muszą pamiętać, że ich dziecko uczestniczy w rekrutacji na takich samych zasadach, jak dziecko zapisywane do szkoły po raz pierwszy. W związku z tym, rodzice są zobowiązani wypełnić wniosek o przyjęcie do publicznej szkoły.  Po podpisaniu wniosku składają go w innej szkole, wskazanej przez siebie jako szkoły pierwszej preferencji. Rodzice muszą jednak pamiętać, że w przypadku nie przyjęcia dziecka do szkoły, miejsce w dotychczasowej szkole w obwodzie  nie jest dla niego zagwarantowane.

  III

  Kryteria naboru do  szkół  publicznych na rok szkolny 2014/2015.

  1. Pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego:
  1. Pierwszeństwo mają dzieci: 6 i 7  letnie zamieszkałe w obwodzie szkół i realizujące obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w  publicznych przedszkolach  .
  2. W dalszej kolejności brane są pod uwagę kryteria ustawowe ( na potrzeby przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego liczba punktów dla każdego kryterium podstawowego (ustawowego) została ustalona na poziomie 100 pkt).

  Lp.

  Nazwa kryterium

  Sposób udokumentowania

  Rodzaje odpowiedzi

  Liczba punktów

  Kryteria podstawowe (ustawowe)

  1.

  Kandydat z rodziny wielodzietnej (3 i więcej dzieci)

  oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  2.

  Wobec kandydata orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności

  orzeczenie o niepełnosprawności kandydata lub o stopniu niepełnosprawności lub równoważne

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

       0 pkt

  3.

  Wobec ojca lub matki kandydata orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów

  orzeczenie o niepełnosprawności ojca/matki kandydata lub o stopniu niepełnosprawności lub równoważne

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  4.

  Wobec obydwojga rodziców kandydata orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów

  orzeczenie o niepełnosprawności rodziców kandydata lub o stopniu niepełnosprawności lub równoważne

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  5.

  Wobec rodzeństwa kandydata orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności

  orzeczenie o niepełnosprawności rodzeństwa kandydata lub o stopniu niepełnosprawności lub równoważne

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  6.

  Kandydat wychowywany przez samotną matkę lub samotnego ojca

  odpowiednie dokumenty oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  7.

  Kandydat umieszczony w rodzinie zastępczej

  odpowiedni dokument potwierdzający pieczę zastępczą

  Tak

  100 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

             

   

  2. Drugi etap postępowania rekrutacyjnego:

  W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie rekrutacji lub jeżeli po zakończeniu tego etapu szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się drugi etap. W drugim etapie są brane pod uwagę kryteria określone przez dyrektora szkoły

  Kryteria dodatkowe

  1.

  Kandydat obojga rodziców (prawnych opiekunów)pracujących/studiujących/uczących się w trybie stacjonarnym

  oświadczenie na Wniosku o przyjęcie do szkoły

  Tak

  10 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

  2.

  Kandydat, którego rodzeństwo  kontynuuje naukę w szkole w roku szkolnym 2014/15 w szkole pierwszego wyboru

  oświadczenie na Wniosku o przyjęcie do szkoły

  Tak

  4 pkt

  Nie

  0 pkt

  Odmawiam odpowiedzi

  0 pkt

   

  IV

   

  O przyjęciu kandydata decyduje ostateczna liczba punktów uzyskanych w wyniku postępowania rekrutacyjnego. .

  V

   

  Liczba przyjętych dzieci nie może być większa niż liczba miejsc wynikających z ustawy       (25 uczniów w jednej klasie).

   

  VI

  Rodzice  dzieci nieprzyjętych mogą, w terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem   o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danej szkoły. Od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej przysługuje odwołanie do dyrektora.

  VII

  Szczegółowych informacji udziela dyrektor szkoły.

  VIII

  Przyjmowanie dzieci od 01.09.2014r. 

  Od 01.09.2014r. decyzje o przyjęciu  dzieci na wolne miejsca podejmują dyrektorzy szkół. Propozycje przyjęcia będą  kierowane do rodziców dzieci, nieprzyjętych w wyniku postępowania rekrutacyjnego. O kolejności przyjmowania będzie decydowała liczba uzyskanych punktów. Jeżeli rodzice nieprzyjętych dzieci uczestniczących w rekrutacji, nie będą zainteresowani zapisaniem ich do szkoły dyrektor na wolne miejsce przyjmuje dzieci, zamieszkałe na obszarze Gminy Koszęcin, zgłoszone do danej placówki po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. W takiej sytuacji o przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszenia.

  IX

  Przez rodziców rozumie się  również prawnych opiekunów i rodziców zastępczych;

           

         dyrektor

   

 • klasa 5

  24.02.2015

  Moduł klasa 5 został zmodyfikowany

 • klasa 5

  24.02.2015

  Moduł klasa 5 został zmodyfikowany

 • BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

  Aby zapewnić naszym uczniom bezpieczeństwo w ruchu drogowym przypominamy Rodzicom że:

  -  należy przechodzić z dzieckiem przez drogę tylko na przejściu dla pieszych

  - przejście dla pieszych nie jest przejazdem dla rowerów

  - przejeżdżanie po pasach na rowerze jest łamaniem przepisów o ruchu drogowym

  - nie należy przechodzić z dzieckiem  lub pozwolić mu przechodzić w innym miejscu niż wyznaczone przejście dla pieszych przy naszej Szkole

   

   

   

   

 • GMINNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU - II MIEJSCE

   

  W gminnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, którym celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania,

  zbilansowanej diety i aktywności fizycznej - reprezentacja Naszej Szkoły zdobyła II miejsce :

  • Weronika Wołowczyk
  • Anastazja Osadnik
  • Artur Czaja
  • Mateusz Droński

   

  Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Koszęcinie w atmosferze dobrej zabawy i współpracy w zespole. Nasza drużyna

  zaprezentowała swoje zdolnoći w postaci niesamowitej wiedzy, przygotowaniu prezentacji multimedialnej jak również

  zmysłom  kulinarnym. WIELKIE GRATULACJĘ !!!!

 • ABC MŁODEGO RATOWNIKA

  15.11.2014

  4 MINUTY... 240 SEKUND.... TO CZAS, W KTÓRYM OSOBA, KTÓRA NIE OTRZYMA NATYCHMIASTOWEJ POMOCY MOŻE ODEJŚĆ...

  6 GODZIN... 21 600 SEKUND... TO CZAS POTRZEBNY NA PRZYGOTOWANIE OSOBY DO ŚWIADOMEGO I ODPOWIEDZIALNEGO

  DZIAŁANIA RATUJĄCEGO LUDZKIE ŻYCIE.

   

  CZYMŻE JEST TYCH KILKA GODZIN W ŚWIETLE LUDZKIEGO ISTNIENIA?

   

  Projekt "ABC młodego ratownika". Warunkiem przystąpienia, było zaprojektowanie plakatu (http://www.sanktuarium-

  mrzyglod.pl/doc/plakaty7.pdf) oraz przedstawienie argumentów chęci propagowania zasad Pierwszej Pomocy. Spośród

  nadesłanych prac zostało wybranych 30 najciekawszych. W tym, była Nasza Szkoła !!! W darmowym Kursie Pierwszej

  Pomocy trwającym ponad 6 godzin wzieło udział 45 uczniów z klas IV - VI. Nie tylko wiedza, ale również praktyka

  wyposażyła naszych Młodych Ratowników w umiejętności, których będą mogli użyć ratując ludzkie życie. Wszyscy

  uczestnicy zostali uhonorowani Certyfikatem. (http://www.sanktuarium-mrzyglod.pl/doc/sadow.pdf).

   

  Serdecznie Dziękujemy Profesjonalnej Kadrze Ratowników, którzy w niesamowitej atmosferze prowadzili szkolenie ;)

   

 • Szkolenie dla Rodziców

  Zapraszamy Rodziców na spotkanie w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, które odbędzie się dnia 16.10.2014r. o godz.16.00 na temat „Diagnoza i postępowanie w przypadku dziecka nadużywającego komputera i Internetu”