Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami.
Już niedługo czeka nas ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, przygotowywanie wigilijnej kolacji, otwieranie prezentów… Poczuj magię Bożego Narodzenia z matematyką...
Zapraszamy Wszystkich Uczniów do świątecznego konkursu matematycznego.
1. Celem konkursu jest:
2. Konkurs adresowany jest do uczniów w następujących kategoriach:
3. Uczestnicy konkursu wykonują przestrzenną dekorację świąteczną w postaci bryły matematycznej:
4. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone dyplomami oraz cząstkowymi ocenami z matematyki.
5. Termin składania prac:
6. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę:
7. Każda praca musi mieć dopiętą metryczkę.Prace bez metryczek nie będą oceniane.Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
8. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania. Wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 3 dni od ukończenia konkursu. Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły.
9. Po zakończeniu konkursu prace nie będą oddawane uczestnikom. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania prac konkursowych w Internecie.
10. Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczyciela matematyki.
Zapraszamy do pomysłowej twórczości!!
29 listopada odbył się bal andrzejkowy klas 1-3 przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Były tańce, wróżby i inne zabawy ruchowe. Każdy znalazł coś dla siebie. Muzyka wprowadziła dzieci w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal.
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. W naszej szkole to Gabinet Wróżb andrzejkowych w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego odprawianych w ciągu dnia poprzez magiczne świetlne kule, karty, ciastka z wróżbą, serca oraz fusy z kawy dla wszystkich uczniów.
Naszymi wróżbitami w tym roku były Wiktoria, Zosia, Hania, Magda, Ewa oraz Oliwier. A porządek zapewniała ochrona złożona z Wojtka oraz Krystiana.
Mamy nadzieję, że Wasze wrożby się spełnią:)
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w akcje „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która realizowana jest już od 20 lat. Jej głównym celem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Akcja dociera przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście. Kolejny raz nasza szkoła organizuje akcje razem z Przedszkolem im. Kubusia Puchata w Sadowie. Pomagaj razem z nami i weź udział w akcji.
Jeśli chcesz się zaangażować w akcję zgłoś się do szkolnego koordynatora Szlachetnej Paczki pani Sary Wojtulek. Można również wpłacić pieniądze w szkolnym sekretariacie, które zostaną przeznaczone na zakup kanapy, lodówki oraz innych potrzebnych rzeczy wskazanych przez potrzebującą rodzinę.
Dary można przynosić do szkoły do 13.12. 2023r. (środa) do godziny 15.00.
Z góry dziękujemy za okazane serce.
21 listopada to dzień, kiedy bardziej niż zwykle powinniśmy okazywać innym życzliwość, choć tak naprawdę przesłanie akcji jest proste - BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA.
W naszej szkole z okazji tego wspaniałego dnia uczniowie pod opieką Szkolnego Klubu Wolontariatu mieli za zadanie odrysować na kartce swoje dłonie i napisać na nich coś miłego, życzliwego, co chcieliby przekazać innym.
Dzięki temu na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka, na której widnieje drzewo składające się z pozdrowień i życzliwych słów, które przekazali sobie wzajemnie uczniowie.
Od 21 do 27 listopada Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w akcji "JESTEM ŻYCZLIWY I POMOCNY", która będzie polegała na byciu życzliwym dla rodziców, rodzeństwa, kolegów, koleżanek oraz nauczycieli.
Każdy chętny otrzyma kartkę, na której będzie musiał zbierać podpisy od poszczególnych osób.
Następnie komisja wybierze najżyczliwsze i najbardziej pomocne osoby, które zostaną odznaczone medalem.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zakładu Ethos Energy Poland S.A.w Lublińcu, gdzie ósmoklasiści mogli zobaczyć poszczególne wydziały i zapoznać się z strukturą firmy. Następnie razem z uczniami kierunku gastronomicznego przygotowali przepyszną pizzę i wzięli udział w warsztatach fryzjerskich. W trakcie wizyty poznali również ofertę edukacyjną szkoły. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za przygotowane zajęcia.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada w październiku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najlepszy kolaż.
Tematyką dla klas I-III było hasło: " Lubię czytać".
I miejsce zajęła Amelia Pyrek
II miejsce zajął Nikodem Guzy
III miejsce zajął Mateusz Bonk
Wyróżnienie zdobyli: Maja Janiczek, Sonia Langer, Bartosz Glinka, Michalina Ulfik.
Tematyką dla klas IV - VIII było hasło: "Biblioteka - tu kwitnie wyobraźnia"
I miejsce zajęły: Alicja Garbela oraz Zofia Pawełczyk
II miejsce zajęli: Łukasz Pawełczyk oraz Wiktoria Adamek
III miejsce zajęła Sally Niedźwiedź
Wyróżnienie zdobyły: Emilia Styczyrz oraz Małgorzata Janas.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe prace. Gratulujemy zwycięzcom
W październiku z okazji Europejskiego Tygodnia Dysleksji odbyły się w naszej szkole konkursy dla poszczególnych klas.
Klasa I miała za zadanie pięknie napisać i ozdobić literę z trudnością ortograficzną.
I miejsce zajęła Amelia Pyrek
II miejsce zajęła Iga Spałek
III miejsce zajął Jakub Ledwoń
Wyróżnienie zdobył Filip Janiczek
Klasy II - III miały za zadanie napisać i pięknie ozdobić wyraz z trudnością ortograficzną.
I miejsce zajęła Jagoda Konieczna
II miejsce zajęła Maja Janiczek
III miejsce zajęła Aleksandra Trzepizur
Wyróżnienie zdobyli: Mateusz Bonk, Dominika Wojsa, Jennifer Niedźwiedź.
Klasy IV - VIII wzięły udział w konkursie kaligraficznym, polegającym na napisaniu krótkiego tekstu, którego celem było propagowanie sztuki pięknego pisania, uwrażliwianie uczniów na obowiązek dbałości o kształtne pismo i poprawne łączenie liter.
Mistrzem kaligrafii w klasach IV- VI została Laura Niedworok
II miejsce zajęła Hanna Wójcik
III miejsce zajął Marcin Kryściak
Wyróżnienie zdobyły: Nikola Piskorska oraz Anna Imach
Natomiast w klasach VII - VIII mistrzem kaligrafii została Julia Krzywoń
II miejsce zajęła Ewa Jarząbek
III miejsce zajęła Alicja Skorupa
Wyróżnienie zdobyła Kimberly Niedźwiedź.
WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I ZAANGAŻOWANIE.
Dnia 16 XI 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję przez uczniów klasy VI została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY.
14.11.2023r. uczennice z klasy 7 w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz zajęć z doradztwa zawodowego wzięły udział jako aktorki w przedstawieniu teatralnym pt. "Królewna Śnieżka", które odbyło się w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Sadowie. Uczennice wcieliły się w rolę siedmiu krasnoludków, królewicza oraz strzelca. Każda rola została odegrana z ogromnym zaangażowaniem. Pamiętajmy, że poprzez odgrywanie sztuki teatralnej uczniowie uwrażliwiają się na słowo pisane oraz walory ekspresyjne tekstów literackich.
W ramach projektu edukacyjnego: „Pamięć o żołnierzach” uczniowie Szkoły Podstawowej im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie opiekują się grobem żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny , który znajduje się na cmentarzu przy kościele pw. Św. Józefa w Sadowie. Klasa VI oraz klasa VIII przed Świętem Niepodległości uporządkowali grób oraz złożyli biało-czerwony wieniec, którego sponsorem była pani Beata Kulik.
W ramach projektu „Szkoła Pamięta” i współpracy międzyszkolnej odbyły się warsztaty patriotyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu. Sześcioro uczniów wraz z opiekunem czyli p.Katarzyną Mika wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Warsztaty przeprowadziły uczennice z klasy VI oraz nauczycielki plastyki p.Elżbieta Kawa-Dziembała i techniki p.Aurelia Radłowska.
Tematem prac były ordery dla żołnierzy oraz biało-czerwone pompony/kotyliony wykonane przy użyciu narzędzi z programu MEN „Laboratoria Przyszłości”
W dniu 09 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V. W uroczystości wzięli udział pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz goście, z zaprzyjaźnionej mającej tego samego patrona, Szkoły Podstawowej nr 4 im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu. O godzinie 11.11 wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego włączając się tym do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny - drogę, jaką przebyli nasi przodkowie walczący o niepodległą Polskę i przybliżyli nam znaczenie słowa ,,Ojczyzna", ,,Niepodległość", ,,Patriotyzm", ,,Wolność" a szkolna grupa taneczna zaprezentowała taniec z biało-czerwonymi wstążkami. Piękne pieśni patriotyczne i galowe stroje uczniów tworzyły uroczysty charakter akademii. Wspaniała postawa wszystkich uczniów świadczy o tym, że ,,lekcja historii" została zaliczona na piątkę.
W naszej szkole zakończyła się akcja "Święty Mikołaj na Kresach". W tym roku każda klasa przygotowała jedną paczkę z darami. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w zbiórkę.
W listopadzie nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji prozdrowotnej pt.: „Trzymaj Formę” w ramach szkolnego projektu: Tydzień Zdrowia.
Jednym z tych działań były badania przesiewowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz higienistkę szkolną. Objęły one: mierzenie ciśnienia krwi, badanie masy ciała BMI. Wyniki badań otrzymali rodzice, aby mogli w porę zareagować na problemy zdrowotne swoich dzieci. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w pogadankach na lekcjach wychowawczych oraz plastycznym konkursie profilaktycznym.
Klasa III wraz z wychowawczynią p. Sarą Wojtulek zaprezentowała dla uczniów przygotowane przez siebie przedstawienie teatralne pt.: „Trzymaj formę”.
Podsumowaniem całego cyklu działań było zorganizowanie szkolnego zdrowego śniadania. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wspólnie przygotowali śniadanie, którym potem się częstowali.
3 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji do szkoly przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. Na uczniów czekała niespodzianka przygotowana przez Szkolne Koło Wolontariatu, w postaci gier i zabaw. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Ten dzień przypomniał uczniom, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.
W październiku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę darów dla królików i gryzoni. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
18 października klasy 5,6,7 wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Opola.
Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po opolskiej starówce, gdzie zobaczyliśmy okazałą Katedrę, Ratusz, Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, Opolską Wenecję, czyli kolorowe kamieniczki położone nad Kanałem Młynówka oraz Wieżę Piastowską – pozostałość po nieistniejącym już Zamku Piastowskim, należącą do najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej. Pogoda nam dopisała, zwłaszcza w czasie rejsu po Odrze statkiem „Opolanin”, w czasie którego uczeń klasy V przez moment został Kapitanem.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Polskiej Piosenki, które jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki, a także ochrona jej dorobku. Wzięliśmy tam udział w ciekawych warsztatach. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie za pomocą elektronicznych przewodników i dotykowych ekranów każdy mógł posłuchać piosenek polskich artystów. Mieliśmy również okazję nagrać własny śpiew w mini-studiu nagrań, zobaczyć swoje zdjęcie na „ściance sław” lub poczuć się jak na scenie wirtualnie przymierzając stroje gwiazd występujących na scenie opolskiego amfiteatru.
W październiku odbyła się kolejna edycja lubianego konkursu literowania w języku angielskim dla uczniów klas 4-8 „Spelling Master 2023”. Głównym celem tego konkursu jest doskonalenie umiejętności językowej, jaką jest literowanie, ale oprócz tego, dzięki udziałowi w konkursie uczniowie rozwijają swoje zainteresowanie językiem angielskim oraz są motywowani do nauki. Po przejściu eliminacji klasowych, do konkursu przystąpiło 15 najlepszych uczniów, którzy literowali wylosowane przez siebie wyrazy. W finale uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i trudno było wyłonić zwycięzców.
I m-ce: Patrick Gajda
II m-ce: Dominika Pach
III m-ce: Emilia Styczyrz
Wyróżnienia: Gustaw Wasyliszyn i Kamil Imiołczyk
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!
Kolejny raz nasze Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” . W tym roku każda klasa przygotowuje paczkę dla jednego dziecka, która powinna się składać z następujących rzeczy:
Zbiórkę artykułów prowadzimy w szkole do 06.11.2023 r. Artykuły prosimy przynosić do wychowawców klas.Koordynatorem akcji w szkole jest p. Sara Wojtulek oraz p. Anna Lipińska, do których można kierować wszelkie zapytania.Liczymy na Państwa empatię, zaangażowanie i otwarte serca oraz mając w pamięci dotychczasową pomoc zachęcamy do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023”.