Mapa karier - Doradztwo Zawodowe

  • TYDZIEŃ ZDROWIA - WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

    12 listopada w naszej szkole zagościła firma Saltarius od wielu lat z nami współpracująca.  W ramach tej współpracy odbyły się:

    Warsztaty dla uczniów kl.II-III na temat: „Jestem bezpieczny w Internecie”

    Warsztaty dla uczniów kl.VI-VIII na temat: „Od wolności słowa do mowy nienawiści”

    Celem warsztatów było eliminowanie oraz redukowanie wpływu znaczących czynników ryzyka występujących w środowisku ucznia ( w tym cyberprzemocy i mowy nienawiści) a także kompensowanie poprzez wzmacnianie czynników chroniących wśród uczniów.  Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koszęcinie.

  • Sukces uczennic klasy 3

    Maja Janiczek i Sonia Langer zakwalifikowały się do II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego "Mój ulubiony bohater literacki"   

    Gratulujemy!!!

  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, ktora została przygotowana przez uczniów klasy 5 oraz chór szkolny.

    W tym dniu kolejny raz wzięliśmy udział w akcji " Szkoła do hymnu" i o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali " Mazurka Dąbrowskiego"

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

    W październiku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało: "Odkrywamy wyjątkowe historie osób z dysleksją".

    Głównym celem naszych przedsięwzięć było upowszechnianie uczniom wiedzy na temat dysleksji oraz uswiadomienie im, że z dysleksją również można osiągać sukcesy, rozwijać talenty, a co za tym idzie budować pozytywny obraz samego siebie.

    Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs "Kaligrafia - sztuka pięknego pisania".

    Klasa I miała za zadanie pięknie napisać i ozdobić wyraz z trudnością ortograficzną.

    I miejsce zajął Filip Cieślik

    II miejsce zajęła Irena Pawełczyk

    III miejsce zajęła Natalia Kryś

    Wyróżnienie zdobyła Nadia Niedworok

    Klasy II - III miały za zadanie napisać krótki wiersz i pięknie ozdobić swoją pracę.

    I miejsce zajęła Zofia Jaskóła

    II miejsce zajęła Aleksandra Fuchs

    III miejsce zajęła Zofia Sobol

    Wyróżnienie zdobyła Amelia Pyrek

    Klasy IV - VIII wzięły udział w konkursie kaligraficznym, polegającym na napisaniu krótkiego tekstu, którego celem było propagowanie sztuki pięknego pisania, uwrażliwianie uczniów na obowiązek dbałości o kształtne pismo i poprawne łączenie liter.

    Mistrzem kaligrafii w klasach IV- VI została Jagoda Konieczna

    II miejsce zajęła Dominika Kirsch

    III miejsce zajęła Katarzyna Kirsch

    Wyróżnienie zdobył Marcin Kryściak

    W klasach VII - VIII mistrzem kaligrafii została Anna Imach

    II miejsce zajęła Zofia Pawełczyk

    III miejsce zajęła Laura Niedworok

    Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Gajda.

    WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I ZAANGAŻOWANIE.

  • PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE KLASY 3

    7 listopada odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć” w wykonaniu klasy 3. Zabawna inscenizacja walki diabła z aniołem pokazała znaczenie właściwego odżywiania dla zdrowego stylu życia. Dzieci wcieliły się również w rolę witamin niezbędnych w zrównoważonej diecie i przedstawiły zalety osowiałemu uczniowi, przekonując go do zadbania o swoją dietę.

  • PATRON SZKOŁY 74 GÓRNOŚLĄSKI PUŁK PIECHOTY

    Jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Testu - Konkursu o Patronie Szkoły czyli 74 Górnośląskim Pułku Piechoty. Wszyscy uczniowie pisali test o tej samej godzinie w dniu 29 października. Podsumowanie i ogłoszenie wyników a także wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Akademii z okazji 11 listopada czyli Święta Niepodległości. Z rąk dyrektora szkoły p.Karola Sobali dyplomy otrzymali:

    Kategoria klas II-III

    I miejsce: Michalina Ulfik, Stanisław Styczyrz

    II miejsce: Zofia Niedźwiedź

    III miejsce: Maja Janiczek, Aleksandra Fuchs

     

    Kategoria klas IV-VIII

    I miejsce: Emilia Styczyrz

    II miejsce: Wioleta Masoń

    III miejsce: Wiktoria Adamek

     

    Dlaczego jest to dla nas tak ważne? Ze względu na pamięć o tym, że był on pierwszym polskim pułkiem  na ziemi śląskiej, ponieważ ważna jest pamięć o żołnierzach, którzy polegli w walce o nasz  region, w tym także ziemię lubliniecką, ponieważ wielu żołnierzy Pułku pochodziło z Sadowa.

  • TYDZIEŃ ZDROWIA - MIERZENIE BMI i CIŚNIENIA KRWI

    Samorząd Uczniowski zorganizował akcję mierzenia wskaźnika masy ciała BMI dla chętnych uczniów oraz pracowników szkoły. W ten prosty sposób można oszacować, czy nasza masa ciała jest prawidłowa. Każdy otrzymał serduszko z wynikiem obliczonym z pomocą aplikacji internetowej.

  • Zmiana adresu poczty elektronicznej

    Uprzejmie informujemy o zmianie adresu poczty elektronicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadowie oraz Szkoły Podstawowej im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie.

    Aktualny adres poczty elektronicznej: sekretariat@edusadow.pl

  • TYDZIEŃ ZDROWIA - ŚNIADANIE MISTRZÓW

    Tydzień Zdrowia rozpoczęliśmy z wielkim przytupem a właściwie zdrowym śniadaniem. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami zaplanowały, wykonały i ... zjadły zdrowe, pyszne śniadanie. Podsumowaniem dnia był apel na korytarzu głównym oraz zaprezentowanie przez klasy zwierzątka wykonanego z owoców i warzyw, które później oczywiście... zjedliśmy :)

    Życzymy wszystkim takich zdrowych śniadań w miłym towarzystwie.

  • „Dzień Matematyki - Matematyka, sztuka i kreatywność”-ogólnopolski projekt edukacyjny

    Nasza szkoła od września do marca bierze udział w projekcie pt. „Dzień Matematyki - Matematyka, sztuka
    i kreatywność” realizowany jest w ramach obchodów Dnia Matematyki w szkołach podstawowych w całej Polsce, a także za granicą.

    Celem projektu jest integracja matematyki z innymi dziedzinami, szczególnie sztuką, oraz rozwijanie kreatywności uczniów poprzez interdyscyplinarne podejście do nauki.

    Chętni uczniowie klasy czwartej zrealizowali pierwsze zadanie projektowe "Geometryczne obrazy".

  • DZIEŃ DRZEWA 🌳🌳🌳

    W październiku świętujemy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami zakupili i przynieśli sadzonkę, którą następnie zasadzili na terenie szkoły. Symboliczne sadzenie drzewa przypomniało wszystkim o odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię.

  • Pamięć o Żołnierzach

    Jak co roku w ramach projektu edukacyjnego: „Pamięć o Żołnierzach” uczniowie Szkoły Podstawowej im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie opiekują się grobem żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny , który znajduje się na cmentarzu przy kościele pw. Św. Józefa w Sadowie. Samorząd Uczniowski oraz klasa VIII przed Świętem Niepodległości uporządkowali grób oraz złożyli biało-czerwony wieniec, którego sponsorem była pani Beata Kulik.

  • SZKOŁA ROKU 2024 - NOMINACJA DO NAGRODY!!

    Nasza Szkoła została nominowana w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2024 redakcji Dziennika Zachodniego do nagrody w kategorii Szkoła Roku.

    Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już jutro, we wtorek 22 października.

    Zachęcamy Wszystkich Rodziców, Absolwentów oraz Mieszkańców Sadowa, Wierzbia i Podlesia do oddania głosu na Naszą Szkołę.

    Więcej informacji na stronie internetowej: www.dziennikzachodni.pl/szkola-roku

  • AKCJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH 2024"

    Dobiegła końca akcja "Święty Mikołaj na Kresach 2024", która została zorganizowana przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy.

    Dzięki WASZEJ pomocy nasza szkoła przygotowała 51 paczek dla uczniów mieszkających w Obwodzie Lwowskim, które zostały już przekazane do punktu odbioru.

    Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie naszej akcji.

  • Akcja Wolontariuszy ❤️👍🥰👏❤️

    Nasi szkolni wolontariusze zaangażowali się w festyn charytatywny dla Maksia zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Kwitnące Sady" w Sadowie.

    Podczas akcji uczniowie malowali twarze, modelowali balony, robili zmywalne tatuaże, zabawy z chustą oraz różne prace plastyczne.

    Bardzo dziękujemy uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie oraz firmie BAJKOWY MIŚ - ANIMACJE DLA DZIECI za pożyczenie stroju Minionka oraz Marshalla. Nasze "żywe maskotki" były wspaniałą atrakcją dla najmłodszych

    Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przekazane na leczenie naszego ucznia Maksymiliana.

  • Świetlicowe doświadczenia. Nurek w butelce.

    Do wykonania tego eksperymentu potrzeba: butelkę z wodą, słomki o długości około 10 cm, spinacz i kawałek plasteliny. Rurkę zginamy na pół, spinacz rozkładamy i wkładamy w dziurki słomki. Na koniec na środku wystającego ze słomki spinacza mocujemy kulkę z plasteliny. Wkładamy nurka do butelki i zakręcamy butelkę, jednak nie do końca. Zostawiamy lekko niedokręconą. Nurek pływa. Po ściśnięciu butelki nurek schodzi w dół ponieważ wzrasta ciśnienie. Kiedy zwolnimy uścisk nurek wraca do góry. Eksperymenty naukowe są bardzo dobrym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności u dzieci. Dzięki nim poznają one podstawowe zasady rządzące światem nauki, a także rozwijają ważne umiejętności takie jak obserwacja, analiza czy wnioskowanie.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    W piątek 11 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,przygotowana przez uczniów klasy VII. Szkolny chór wyśpiewał fantastyczne piosenki. Uczniowie-aktorzy zaprezentowali idealnego nauczyciela, zaprezentowali tło historyczne powstania tego ważnego święta. Odbył się quiz dla publiczności, a na koniec popłynęły szczere i wzruszające życzenia w stronę grona pedagogicznego.

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU⚽️🏀🏐🥅⛳️

    W czasie Europejskiego Tygodnia Sportu emocje związane z aktywnością fizyczną towarzyszyły nam każdego dnia. W poniedziałek odbyła się sztafeta 4x300m dla klas 4-8, którą wygrała klasa siódma w skład której wchodzili: Wojtek Ligendza, Szymon Neliszer, Laura Niedworok oraz Natalia Osadnik. Tego dnia również odbył się bieg na 100 m dla klas 1-3, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. W biegu finałowym brało udział 3 uczestników. Zofia Niedźwiedź, Czarek Sobol oraz Stanisław Styczyrz. Zwycięzcą okazał się Stasiu z klasy trzeciej. Gratulacje dla zwycięzców.

    We wtorek odbył się Turniej Koszykówki dla dziewczyn klas 4-8. W meczu finałowym zmierzyła się klasa siódma z ósma. Po zaciętej rywalizacji oraz wymianie kosza za kosz, ostatecznie wygrała klasa ósma, wynikiem 14 do 12.

    W środę klasy druga i trzecia grały w klasycznego zbijaka czyli „dwa ognie”. Walka była również zacięta, ponieważ na placu boju zostało po jednym uczestniku i końcowo zakończyliśmy rywalizację między klasową remisem, gdyż czas nam nie pozwolił kontynuować walki.

    W środę również odbył się konkurs Hobby-Horsa. Uczestników było sporu, lecz najlepszą okazała się być Alicja Garbela z klasy piątej, która uzyskała najlepszy czas na torze finałowym. Również wielkie podziękowania dla niej za przygotowanie wszystkich przeszkód na tym torze, które osobiście przyniosła z domu.

    W piątek odbył się Turniej Piłki Nożnej dla chłopaków klas 4-7. W finałowym meczu zmierzyła się klasa szósta z siódmą. Wynik tej rywalizacji był jednak korzystny dla klasy siódmej, gdyż wygrali 3:1.

    W piątek również odbył się mecz piłki nożnej dla chłopaków klas 1-3. Składy były mieszane a wynik rywalizacji wyniósł 2:2.

    Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo oraz gratulujemy zwycięstw!!!

  • WYBUCHOWE ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE😉

    Wybuchowy wulkan to eksperyment z użyciem sody oczyszczonej i octu.

    Na przygotowaną tackę położyliśmy karafkę czyli naczynie przypominające wulkan. Wlaliśmy do niej ocet i na koniec sodę oczyszczoną. Dla wzocnienia efektu dodalismy cekiny. I to już wszystko! Doświadczenie jest dziecinnie proste.Wulkan wybucha i wypływa z niego lawa.

    Na zajeciach,oprócz spektakularnego efektu, który zachwycił dzieci, dowiedziały się one również jakie zastosowanie mają ocet i soda oczyszczona. A także, że ocet, czyli kwas wszedł w reakcję z sodą i dzięki takiemu połączeniu powstała mieszanka wybuchowa- lawa, czyli bąbelki dwutlenku węgla.

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA📚📚📚📚📚

    01.10.2024r. nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła sie do Akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypadał 29 września.

    Uczniowie klas I - III mogli wysłuchać wierszy czytanych przez swoje koleżanki i kolegów. Do akcji głośnego czytania przyłaczyły sie również uczennice, które należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz panie pracujące w bibliotece.

    Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tej akcji.

    Pamiętajmy: "Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki".

    Czytajmy dzieciom na głos przynajmniej 10 minut dziennie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
    42-700 Sadów, ul. Powstańców Śląskich 72
    sekretariat@edusadow.pl
  • 34-352-44-58
    34-356-13-71

Galeria zdjęć