Szkoła

  • TEATRZYK KAMISHIBAI 🎭

    Ciekawą formą przeprowadzania zajęć edukacyjnych jest wykorzystanie teatrzyku kamishibai.Klasy I - III miały możliwość wysłuchania różnych bajek które czytały dla nich starsze dzieci należące do Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz panie bibliotekarki 🙂

  • Ogólnopolski  projekt czytelniczy     📖📚📖📙📚 

    Klasa I w roku szkolnym 2023/2024 wzięła udział w projekcie MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK zorganizowanym przez Instytut Książki.Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci na terenie Polski.Dzieci, które przystąpiły do projektu, za każdą wizytę w bibliotece kończąca się wypożyczeniem co najmniej jednej książki dostawały naklejki, które wklejały do Karty Małego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek uczniowie otrzymali imienny dyplom oraz drobny upominek.W imieniu Instytutu Książki serdecznie dziękujemy za udział w akcji " Mała Książka - Wielki Człowiek".Dziękujemy chętnym za liczny udział w projekcie.📚Każdy pierwszoklasista otrzymał także pakiet książek, które pochodzą z kampanii społecznej "Mała Książka - Wielki Człowiek" organizowanej przez Instytut Książki.

  • DZIEŃ DZIECKA 👱‍♀️👱‍♂️

    Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych.28 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. To była prawdziwa gratka dla miłośników aktywnej zabawy.  Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił na dmuchańcu i w zabawach sportowych. Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością fizyczną, zwinnością oraz umiejętnością pracy w zespole. Na dzieci czekały również przysmaki przygotowane przez Radę Rodziców , gry, zabawy oraz konkursy przygotowane przez nauczycieli. Dodatkową atrakcją była wizyta aspiranta Bartosza Skubały z Zespółu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i policyjnego radiowozu  oraz przyjazd strażaków z OSP Sadów.

  • WYCIECZKA DO PRZYBYNOWA

    29.05.2024 r. dzieci z klas 1-3  odwiedziły niezwykłe miejsce jakim jest Agrogospodarstwo "Pod Skałką" w Przybynowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie Skansenu Wsi Jurajskiej – chaty pochodzącej z XIX wieku. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało dawniej życie na wsi, jakich używano narzędzi do prac na roli. Potem udaliśmy się na zwiedzanie Zwierzyńca, będącego imponującym małym mini ZOO. Tam dzieci mogły oglądać i karmić wiele zwierząt, takich jak lamy czy kolorowe kaczki. Były też owce i kózki oraz kangur Paluch, który się przed nami popisywał. Następnie czekała na nas słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne „Pranie w pianie”. Najbardziej wyczekiwaną częścią warsztatów był samodzielny wyrób mydełek z podgrzanej gliceryny, gdzie każde dziecko miało okazję oprócz uformowania w dowolnie wybranej formie mydełka, wybrać kolor i zapach, a  także ozdobić i zapakować je według własnego pomysłu. Na zakończenie zjedliśmy pyszną zupę pomidorową i udaliśmy się autokarem w drogę powrotną.

  • LEKCJA FIZYKI W PLENERZE

    Dzisiaj zdolne 7- klasistki potwierdzały Prawo Pascala i Prawo Archimedesa doświadczalnie(:Na lekcji fizyki wykonały Nurka Kartezjusza  który raz opadał, a raz wznosił się, potwierdzając że Pascal i Archimedes się nie mylili!

  • Warsztaty profilaktyczne Dzień Bezpiecznego Internetu

    29 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez firmę Ireneusz Brachaczek z firmy AL.-KOAL-PROF. WALDEMAR SALTARIUS. W ramach warsztatów odbyły się:

    Warsztaty dla uczniów kl.IV-VI na temat: „Internetowe dylematy – bądź bezpieczny i odpowiedzialny w sieci”

    Warsztaty dla uczniów kl.VII-VIII na temat: „Internetowe dylematy – bądź bezpieczny i odpowiedzialny w sieci”

    Celem warsztatów było eliminowanie oraz redukowanie wpływu znaczących czynników ryzyka występujących w środowisku ucznia a także osłabianie i kompensowanie poprzez wzmacnianie czynników chroniących wśród uczniów.

    Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Koszęcinie

  • Egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ

    23 maja w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na Kartę Rowerową kl.IV. Na placu manewrowym w obecności aspiranta Bartosza Skubały z Zespółu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

    Uczniowie klasy IV przygotowani przez nauczyciela techniki mgr Aurelię Radłowską zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie do egzaminu i bezbłędnie pokonali tor przeszkód. Asp.B.Skubała przeprowadził także pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odpowiedzialności na drodze oraz konieczności używania kasku rowerowego.

    Gratulujemy uczniom uzyskania Karty Rowerowej.

  • Edukacja wojskowa

    27 maja klasa 1 i 2 wzięły udział w programie edukacyjno - obronnym pt.Edukacja z wojskiem,którego celem było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem,obrony cywilnej,cyberbezpieczensywa,ratownictwa medycznego,systemu alarmowania, łączności  oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

  • DZIEŃ EUROPEJSKI

    Tradycją w naszej szkole stało się upowszechnianie wiedzy o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą .

    24 maja po raz kolejny świętowaliśmy lubiany przez wszystkich uczniów Dzień Europejski . W tym dniu każda klasa zamieniła się w wybrany kraj .

    Klasa I- Niemcy

    Klasa II- Czechy

    Klasa III- Francja

    Klasa IV -Grecja

    Klasa V- Hiszpania

    Klasa VI- Wielka Bryrania

    Klasa VII- Wlochy

    Klasa VIII- Chorwacja

    Uczniowie wspaniale zaangażowali się w tegoroczne obchody i w dniu naszego święta w swoich klasach przygotowali wystawę ciekawostek , przynieśli rzeczy związane ze swoim krajem oraz przygotowali przysmaki do degustacji. Zadaniem uczniów było podróżowanie pomiędzy klasami czyli krajami i odnajdowaniu odpowiedzi na pytania z quizu ,który miał pomóc uczniom zapamiętać i odkryć jak najwięcej informacji o ciekawych krajach oraz uświadomić jak interesująca może być międzynarodowa różnorodność.

    Na końcu naszego festiwalu krajów europejskich odbyło się głosowanie na najciekawiej przygotowany kraj i decyzją większości uczniów nagrodę główną -Dzień bez pytania wygrała Hiszpania czyli klasa 5 .

    Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i prawdziwa lekcja niecodziennej geografii , tolerancji i akceptacji pogłębiania wiedzy europejskiej oraz upowszechniania wiedzy o Europie.

  • WYCIECZKA NA GÓRĘ ŻAR

    Kolejna wycieczka krajoznawczo -turystyczna organizowana w naszej szkole odbyła się

    21 maja.Tym razem uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na Górę Żar.

    Ze szczytu góry podziwiali panoramę Beskidu Małego.U podnóża góry położone jest malownicze

    Międzybrodzie Żywieckie.

    Na szczycie góry znajduje się olbrzymi zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej.

    Pogoda była słoneczna ,humory uczestników świetne.Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni .

  • Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego.

    17 maja podczas apelu Pan Dyrektor wręczył uczniom klasy V dyplomy za udział w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Baśnie,legendy i podania Górnego Śląska".

    Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Lublińcu.

  • Zegar matematyczny - wyniki szkolnego konkursu

    W kategorii klas I - III

    I miejsce: Zofia Sobol z klasy II

    II miejsce: Lena Lach z klasy I

    III miejsce: Franciszek Kopyciok z klasy III

    wyróżnienie: Franciszek Błach z klasy I

     

    W kategorii klas IV - VIII

    I miejsce: Zofia Minkina z klasy IV

    II miejsce: Dominika Umlauf z klasy V

    III miejsce ex aequo Natalia Osadnik i Oliwier Umlauf z Klasy VI

    wyróżnienie: Lena Sabalińska z klasy IV

    Wszystkim Uczniom, którzy wzięl;i udział w szkolnym konkursie gratulujemy kreatywności i zaangażowania!

    "Czas to najcenniejsza "rzecz" jaką mamy i jedyna, która nieustannie się odnawia. Ale czasu raz straconego nie można już odzyskać. Wszystko startuje w jednej chwili i w jednej chwili się kończy. To, co pomiędzy, to nasze życie. Chwila, po chwili, wszystko nieustannie przechodzi do kategorii "przeszłość" i "wspomnienia". Wczoraj to już historia, jutra jeszcze nie ma - tak naprawdę jest tylko "tu i teraz". "

  • Dzień bez plecaka 🎒🎒🎒

    17 maja zorganizowana została przez Samorząd Szkolny akcja „Dzień bez plecaka”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, przynosząc uczniom wiele zabawy i radości. Inicjatywa polegała na tym, by przynieść niezbędne tego dnia artykuły szkolne w czymś innym niż plecak. Uczniowie byli niezwykle kreatywni a ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone. Uczniowie widziani byli z walizkami, wózkami, koszami, przeróżnymi transporterami czy mikrofalówką. Ze wszystkich uczestników akcji Samorząd Uczniowski wyłonił finalistów: Sally Niedźwiedź (mikrofalówka), Paulina Dolibóg (wózko-balkonik), Bartosz Michna ( torba włóczykija).

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość!

  • Wyniki szkolnego konkursu "LOOK" 👀

    W kwietniu został zorganizowany w naszej szkole konkurs językowo- plastyczny LOOK dla uczniów klas 1-4. Zadaniem uczniów było stworzenie kaligramu, czyli zobrazowaniu i ukryciu znaczenia wybranego z języka angielskiego wyrazu. Celem konkursu było uczenie się nowych słów poprzez obrazowanie ich znaczenia w atrakcyjny i skuteczny sposób. W  konkursie uczniowie wykorzystali ciekawe techniki plastyczne, aby pokazać co słowo znaczy.

    I miejsce : Lena Lach (kl.1), Bartosz Glinka (kl.1)

    II miejsce: Aleksandra Fuchs (kl.2), Zosia Sobol (kl.2)

    III miejsce: Maria Kaczmarzyk (kl.3), Maja Janiczek (kl.2)

    Wyróżnienia:

    Zosia Jaskóła(kl.1), Miłosz Piskoń (kl.3), Zosia Minkina (kl.4) , Michalina Ulfik (kl.2)

    Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

  • Mistrz Tabliczki Mnożenia-klasowy konkurs matematyczny

    W dniach od 15 do 19 kwietnia 2024r. klasa trzecia uczestniczyła w konkursie matematycznym „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy trzeciej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia oraz kształtowanie umiejętności rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw przez cztery kolejne dni uczniowie na kartach konkursowych liczyli jak najwięcej przykładów tabliczki mnożenie w zakresie 100 w czasie 5 minut. Dzieci z najlepszymi wynikami zakwalifikowały się do etapu drugiego. W etapie finałowym odpowiadali w czasie 1 min. na jak największą ilość przykładów tabliczki mnożenia. W wyniku zmagań konkursowych pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobył Adrian Rogocz, II miejsce otrzymała Laura Gajda,III miejsce Antoni Niedźwiedź. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

  • Powodzenia ÓSMOKLASIŚCI!!!

  • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

    Dnia 10 maja w Klubie Jednostki Wojskowej w Lublińcu odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej"Czym dla wojska jest piosenka".

    W kategorii solistów lat 7-9 Filip Janiczek uczeń klasy I zajął I miejsce.

    W kategorii solistów lat10-15 uczennica klasy VII Emilia Styczyrz zajęła II miejsce.

    Gratulacje.

  • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

    09.05.2024r. w MDK w Lublińcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski.

    Naszą szkołę z dumą reprezentowali:

    - w kat. klas IV-VI Anna Imach

    - w kat. klas VII-VIII Emilia Styczyrz i Ewa Jarząbek

    Emilia Styczyrz zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii.

    GRATULUJEMY UCZESTNIKOM i życzymy kolejnych sukcesów

  • Wycieczka do Złotego Potoku i Ogrodzieńca

    W dniu 7 maja 2024 roku uczniowie klas - V, VI i VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca oraz Złotego Potoku.

    Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli ruiny pięknego Zamku w Ogrodzieńcu zbudowanego z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego.Uczniowie poznali niezwykle burzliwą historię zamku i jego mieszkańców oraz z zaciekawieniem zwiedzili komnatę tortur. Kolejnym punktem

    wycieczki bylo Muzeum Krasińskiego w Złotym Potoku. Zobaczyliśmy pamiątki po rodzinie Krasińskich oraz Pałac Raczyńskich, ktory położony jest na terenie pałacowego parku. Następnie udaliśmy się na spacer nad staw Amerykan, który jest zbiornikiem przepływowym na rzece Wiercica. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, że podobno dawniej staw nazywał się Stawem Gorzkich Łez. Nazwę tą wymyślił Zygmunt Krasiński, który przychodził nad staw płakać po śmierci swojej córeczki. Później Raczyńscy zmienili nazwę stawu na Amerykan na cześć amerykańskiego senatora, który przywiózł ikrę pstrąga tęczowego z Ameryki do Złotego Potoku. Zapoczątkowało to działanie pstrągarni w Złotym Potoku. Następnie wszyscy udali się na poszukiwanie źródeł Wiercicy.

  • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 📚✒

    Dnia 8 maja w Szkole Podstawowej w Strzebiniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny .Naszą szkołę reprezentowala 5 osobowa drużyna.W kategorii młodszej III miejsce zajęła Paulina  Pach z klasy V,natomiast w grupie starszej I miejsce zajęła Kimberly Niedźwiedź z klasy VIII.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👍👍

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
    42-700 Sadów, ul. Powstańców Śląskich 72
    sekretariat@edusadow.pl
  • 34-352-44-58
    34-356-13-71

Galeria zdjęć