Deklaracja Dostępności Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Deklaracja dostępności serwisu https://sadowsp.edupage.org/

Szkoła Podstawowa im. 74 GPP w Sadowie  zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://sadowsp.edupage.org/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisów internetowych prowadzonych przez Szkołę Podstawową im. 74 GPP w Sadowie

Data publikacji strony internetowej: 01.10.2007r.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 01.09.2020

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• część plików nie jest dostępnych cyfrowo,

Powody Wyłączenia:

• brak formularza kontaktowego

Aktualnie trwają prace nad doprowadzeniem do pełnej zgodności z wymaganiami określonymi ustawą.

Oświadczenie sporządzono dnia 21.09.2020

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową w kwestiach informatycznych jest  Ewa Szczygieł, nr tel.: 34 352 44 58
szkpodstsadow@interia.pl. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności można składać na adres e-mail: szkpodstsadow@interia.pl lub telefonicznie pod nr: 34 352 44 58.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich, pod adresem internetowym www.rpo.gov.pl/pl

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

• Budynek Szkoły Podstawowej im. 74 GPP mieści się przy ul. Powstańców Śląskich 72 w Sadowie
  • Do budynku prowadzą trzy wejście usytuowane od strony ul. Powstańców Śląskich
    w tym jedno od strony boiska szkolnego. Budynek jest jednopiętrowy, na wyższe piętro prowadzą schody, które nie posiadają udogodnień dla osób niepełnosprawnych, budynek nie posiada windy.
  • Sekretariat znajduje się na parterze.
  • Korytarze zapewniają pełną komunikację poziomą wewnątrz budynku.
  • Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
  • Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.

APLIKACJE MOBILNE

Szkołą Podstawowa im. 74 GPP nie posiada aplikacji mobilnych.