Nawigacja

 • Teatrzyk obrazkowy matodą Kamishibai

  Teatrzyk obrazkowy matodą Kamishibai

  Bibloteka zaprasza od 21 stycznia do ferii zimowych- na wszystkich przerwach - szczególnie na długiej, do udziału uczniów w akcji "Teatrzyk obrazkowy metodą Kamishibai". Zapraszam wszystkich chętnych: Bibliotekarz

                                                                                                                                      

 • Konkursy Biblioteczne

  Konkursy Biblioteczne

  W piatek 18 stycznia -Konkurs czytelniczy dla klasy II, "Martynka na wsi";

  W poniedziałek 21 stycznia - Konkurs czytelniczy dla kl.III, "Franklin bierze udział w konkursie";

  21 stycznia konkurs "Znam postacie z bajek " - dla kl.I, " Zgaduj zgadula 1 z 10";

  22 stycznia - Konkurs czytelniczy dla kl.VI, Test do przeczytanej lektury "Kajko mi Kokosz";

  22 stycznia - Konkurs czytelniczy dla kl. VII,  Konkurs znajomości baśni i wierszy";

  23 stycznia - Konkurs czytelniczy dla kl.IV i kl.V, Znam bajki i baśnie";

  Udział w konkursach czytelniczych biorą wszyscy uczniowie danej klasy.

                                                                                                Powodzenia!!!

   

   

 • II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

   II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 1    II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 2    II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 3    II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 4    II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 5    II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 6   II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 7   II MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH - Obrazek 8

  W naszej szkole odbyła się druga edycja Szkolnego Turnieju Szachowego, w którym udział wzięli uczniowie klas od czwartej do ósmej.

  Po przejściu eliminacji klasowych, czterech najlepszych zawodników z każdej klasy wzięło udział w rozgrywkach na szczeblu szkolnym. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom zawodów o wiele wyższy niż w zeszłym roku. Nowi zawodnicy dodali jakości, a zeszłoroczniacy zdecydowanie podnieśli swoje umiejętności.

  Wszystkie pojedynki były bardzo ciekawe. Zawodnicy byli w pełni skupieni i zmotywowani. Radość przeplatała się ze łzami... w taki sposób mijały kolejne rundy turnieju. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden... pierwsze miejsce zajął uczeń klasy piątej - Daniel Droński, który pokonał w wielkim finale Zuzanne Szramowską z klasy szóstej, która zajęła miejsce drugie. Trzecie miejsce należało do debiutantki, a była nią Hanna Matlik z klasy czwartej, która pokonała Bartosza Janasa z klasy piątej, który uplasował się na czwartej pozycji.

   

 • Życzenia

  Życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  dyrektor,nauczyciele

  życzą wszystkim rodzicom spokoju, radości,

  ciepła rodzinnego

  i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019

 • WIGILIE KLASOWE

  „Chlebem podziel się i dobrocią z każdym, komu tego dziś trzeba. 
  Niech życzenia pełne miłości lecą zewsząd, hen, aż do nieba”...

  21 grudnia w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy nadchodzące Boże Narodzenie. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywali wigilijny posiłek. Świąteczny nastrój uzupełniła dodatkowo pięknie przyozdobiona choinka pod którą nie zabrakło prezentów. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 1WIGILIE KLASOWE - Obrazek 2WIGILIE KLASOWE - Obrazek 3WIGILIE KLASOWE - Obrazek 4WIGILIE KLASOWE - Obrazek 5WIGILIE KLASOWE - Obrazek 6WIGILIE KLASOWE - Obrazek 7

   

 • PROJEKT "MÓJ KOLEGA"- kartki świąteczne

  Składanie życzeń świątecznych jest miłym gestem. Można wykonać go na różne sposoby. Jednym z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Uczniowie klasy pierwszej stworzyli własne kartki z życzeniami, które wysłali do swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. Jest to idealny sposób na rozwijanie dobrych relacji między rówieśnikami. Pierwszoklasiści również otrzymali świąteczne kartki od uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. Dziękujemy bardzo za życzenia i pozdrawiamy :-). 

  PROJEKT "MÓJ KOLEGA"- kartki świąteczne - Obrazek 1PROJEKT "MÓJ KOLEGA"- kartki świąteczne - Obrazek 2

 • Papierosom mówimy NIE !

  14. 12. 2018r. uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne: „Papierosom mówimy NIE”. W sposób jasny i czytelny został przedstawiony problem uzależnienia od papierosów. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i dowiedzieć się o negatywnym wpływie tego nałogu na organizm ludzki. 

  .Papierosom mówimy NIE ! - Obrazek 1Papierosom mówimy NIE ! - Obrazek 2

 • A może zostanę fotografem?

  Wybór zawodu i dalszej ścieżki edukacji jest dla uczniów nie lada wyzwaniem. W ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole są organizowane ciekawe wycieczki oraz warsztaty. Tym razem uczniowie klasy VIII mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez zawodowego fotografa - z Panią Karolinę Drab. Podczas spotkania każdy mógł dowiedzieć się jak wygląda praca ,,za obiektywem". Pani Karolina w ciekawy sposób opowiedziała o metodach obróbki zdjęć i wskazała na jakie szczegóły zwraca uwagę w trakcie ich wykonywania. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesujących warsztatów.

  A może zostanę fotografem? - Obrazek 1A może zostanę fotografem? - Obrazek 2

 • WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE

  7.12. 2018r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, aby wziąć udział w warsztatach świątecznych. Pierwszym punktem spotkania było przygotowanie pierników. Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty ciastek oraz z uwagą obserwowały proces ich wypiekania. Upieczone pierniczki dekorowane były przy pomocy ozdobnych posypek i lukru. Dzieci miały specjalnych pomocników. Byli to uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, którzy zaangażowali się w warsztaty. Kolejnym punktem spotkania było przygotowanie specjalnych torebek na pierniczki. Dzieci mogły ozdobić je różnymi wzorami świątecznymi. W trakcie pracy towarzyszyły nam kolędy śpiewane przez zespół wokalny ZSZ w Lublińcu. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda praca kucharza i cukiernika. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. To był wyjątkowy dzień. 

  WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 1WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 2

  WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 3WARSZTATY – PIERNIKI ŚWIĄTECZNE - Obrazek 4

 • KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI?

  Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Kim będę w przyszłości?". Na pracach wykonanych przez uczniów klas I-III pojawił się zawód weterynarza, policjanta, żołnierza, kosmetyczki, itp. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na przyszłą potrzebę wyboru zawodu. Każdy uczeń mógł w dowolny sposób przedstawić swój wymarzony zawód. 
  Oto laureaci konkursu: 
  I miejsce: Emilia Styczyrz 
  II miejsce: Oliwier Umlauf 
  III miejsce: Paulina Kampczyk 
  Wyróżnienie: 
  Hanna Wójcik, 
  Kimberly Niedźwiedź, 
  Patryk Pietrzak 
  Zofia Pawełczyk
  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

  KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI? - Obrazek 1KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI? - Obrazek 2

 • MIKOŁAJKI

  Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to czas wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością, w którym świętujemy imieniny ulubionego przez wszystkich Świętego Mikołaja. W tym wyjątkowym dniu zawitał w naszej szkole niezwykły gość- Mikołaj. Przyniósł ze sobą słodką niespodziankę dla grzecznych dzieci oraz rózgi dla tych mniej grzecznych. Uczniowie również przygotowali coś specjalnego dla gościa. Każda klasa zaprezentowała dla Mikołaja wybraną piosenkę. Nie mogło także zabraknąć specjalnego prezentu dla nauczycieli z żartobliwym wierszem :

  „ Dzień mikołajek to nie dzień bajek,

  Tu wszystko stać prawdziwie się może,

  Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja

  Możesz być pewna- że tak na zapas 60 klapsów dać Ci może”.

  Nasza szkoła przybrała w tym dniu czerwoną barwę, gdyż wszystkie dzieci ubrane były na czerwono, a na głowie miały założone mikołajkowe czapki. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski wprowadziła wszystkich w miłą, świąteczną atmosferę.

  MIKOŁAJKI - Obrazek 1MIKOŁAJKI - Obrazek 2

  MIKOŁAJKI - Obrazek 3MIKOŁAJKI - Obrazek 4

   

 • Puszka dla głodnego brzuszka

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu i wspomogli lublinieckie schronisko pod opieką OTOZ Animals.

  Oto oficjalne podziękowania dla naszej szkoły:

  "Serdecznie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie za prezent mikołajkowy dla naszych zwierzaków:) przede wszystkim dziękujemy pani Sarze Wojtulek za zorganizowanie zbiórki. Ogromne serce i zaangażowanie w pomoc tym, którzy mogą liczyć tylko na nas. Dziękujemy!"

  https://www.facebook.com/OTOZLubliniec/

   Puszka dla głodnego brzuszka - Obrazek 1 Puszka dla głodnego brzuszka - Obrazek 2

 • Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach

  23 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy studia telewizyjnego podczas wizyty w TVS Silesia. Znany z tej stacji prezenter zaprowadził zaciekawionych młodych ludzi do miejsc niedostępnych widzowi, który ogląda w odbiorniku telewizyjnym gotowy „produkt”. Prezentacja skomplikowanego sprzętu oraz pokaz jego możliwości, a także uczestnictwo ochotników w prawdziwym nagraniu prognozy pogody dostarczyły uczniom wielu niezwykłych wrażeń. Nasi uczniowie wykazali się także pewną wiedzą dotyczącą pracy w studiu, co wzbudziło podziw prowadzącego. Wizyta była bardzo udana. 
  Oto wrażenia niektórych uczestników:

  "Wycieczka do telewizji TVS była dla nas ciekawa, ponieważ mogliśmy zaobserwować, jak w telewizji się pracuje. Ta praca jest ciężka i stresująca. Niektórzy z nas mogli to poczuć, gdy nagrywali prognozę pogody. Gdy oglądaliśmy te wszystkie miejsca to było to dla nas duże zaskoczenie, bo w telewizji wygląda to inaczej niż na żywo. Np. do prezentowania pogody nie można ubierać się na zielono, bo zniknęłoby się z ekranu". 
                                                                                                                                             Andżelika Purgol
  "Na wycieczce dowiedziałem się jak nagrać prognozę pogody. Oprowadzał nas Pan Mirosław, który prowadzi program „Ogród marzeń” oraz pogodę w telewizji śląskiej. Wycieczkę wspominam bardzo miło". 
                                                                                                                                             Oliwier Sowa
  "Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają popularne programy. Zobaczyliśmy drogi sprzęt, jakiego się tam używa, studia, w których są nagrywane programy oraz usłyszeliśmy kilka zabawnych historii z życia prowadzącego. Kilkoro z nas mogło spróbować swoich sił jako prezenterzy pogody. Była bardzo miła atmosfera i dobrze się bawiłam". 
                                                                                                                                               Patrycja Janik
  "Wycieczka do TVS Silesia była bardzo interesująca i zabawna. Zwłaszcza wtedy, gdy koledzy i koleżanki pokazywali pogodę. Bardzo ciekawe były studia". 
                                                                                                                                              Kinga Błaszczyk

  Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 1Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 2

  Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 3Wycieczka do TVS Silesia w Katowicach - Obrazek 4

 • BAL ANDRZEJKOWY

  29.11.2018 r. klasa I uczestniczyła w wyjątkowym Balu Andrzejkowym. W ramach projektu edukacyjnego „Mój kolega” pierwszaki udały się do Szkoły Podstawowej w Wędzinie, aby wspólnie ze swoimi rówieśnikami tańczyć i śpiewać. Jednak nie było to pierwsze spotkanie dzieci, ponieważ miały okazję poznać się podczas wspólnej rozmowy przez komunikator Skype. Bal Andrzejkowy rozpoczął się od przywitania naszych pierwszoklasistów przez uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. Wszyscy wzajemnie witali się ze sobą symbolicznie przybijając piątki z nowym kolegą lub koleżanką. Później przyszedł czas na wróżby oraz wspólne tańce. Nie mogło zabraknąć również dodatkowych atrakcji. Podczas balu zawitał specjalny gość – bajkowy bałwanek Olaf oraz każde dziecko mogło przeżyć wyjątkowy efekt zamykania w bańce mydlanej. Dodatkowo dla uczniów przygotowany został poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Wędzinie. 

  BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 1BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 2

  BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 3BAL ANDRZEJKOWY - Obrazek 4

 • SZLACHETNA PACZKA

  SZLACHETNA PACZKA

  Jak w roku poprzednim nasza szkoła bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA.

  Pomagamy ludziom, których dotknął los i którym jest ciężko.

  Pomagajmy innym, bo sami chcielibyśmy żeby ktoś nam pomógł, gdy dotknie nas bieda!

  Szkolnym koordynatorem akcji jest mgr Katarzyna Janiczek.

  WYDOBYWAMY Z LUDZI TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE

  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 1  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 2  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 3

  SZLACHETNA PACZKA - Obrazek 4

 • PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA

  Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się do akcji

  "Puszka dla głodnego brzuszka!!!". PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA - Obrazek 1

  Zachęcamy do przynoszenia karmy dla psów i kotów (sucha karma lub w puszkach). Mile widziane są również miski oraz zabawki dla zwierząt. Akcja trwa od 19.11.2018 r. do 06.12.2018 r. Pokarm prosimy przynosić do sali nr 5. Wszystkie zebrane rzeczy trafią do podopiecznych zwierząt OTOZ Animals. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.  

   

 • Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

   

   Wystawa miała celu zebranie i udostępnienie zwiedzającym jak największej ilości pamiątek dotyczących pułku. Na wystawie została także wykorzystana część ekspozycji z sali historycznej zawierającej mundury, broń, medale i odznaczenia. Ponadto na wystawie znalazły się wywiady z lokalnymi bohaterami niepodległości lub ich rodzinami przygotowane w ramach projektu przez klasę VIII. Uczniowie zebrali materiał : źródła pisane i materialne, przygotowali wywiad i przygotowali wystawę. Elementem wystawy były także materiały dotyczace Józefa Piłsudskiego przygotowane przez Bibliotekę szkolną oraz oryginalne dyplomy oraz zdjęcia żołnierzy 74 GPP udostępnione przez wnuczki żołnierzy. Wystawa trwała od 6 do 16 listopada. Cieszyła się dużym zainteresowaniem: mediów lokalnych (Echo Gminy), uczniów i ich rodzin. Wystawę odwiedził także Wójt Gminy, członkowie Związku Rezerwistów i Weteranów Wojska Polskiego w Lublińcu, przewodniczacy Rady Gminy i GKRPA.

   

  Wystawa pamiatek BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3

 • KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

  KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

  „Maszerują strzelcy, maszerują,
  Karabiny błyszczą, szary strój,
  A przed nimi drzewa salutują,
  Bo za naszą Polskę idą w bój! „

   

  13. 11. 2018 r. słowa pieśni patriotycznych można było usłyszeć w naszej szkole podczas Koncertu dla Niepodległej.

   

  Gościliśmy w tym dniu wielu znakomitych gości :

  -Wójta Gminy Koszęcin  Pana Zbigniewa Seniów

  -Przewodniczącego Rady Gminy Pana Michała Anioła

  -Przewodniczącego GKRPA Pana Dariusza Radłowskiego

  -Członków Związku Rezerwistów i Weteranów Wojska Polskiego z Lublińca

  Panią Janinę Broda,Pana Józefa Kabuś,Pana Walentego Janika.

   

  Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów  klasy VI. Uczniowie w refleksyjnym montażu poetycko - muzycznym przypomnieli najważniejsze daty, wydarzenia i postacie historyczne, które miały znaczący wpływ w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie nasz szkolny zespół wokalny zaprezentował pieśni i piosenki patriotyczne.  Na koncert przybyło  wiele osób z środowiska lokalnego. Były łzy wzruszenia i wspólny śpiew. A wszystko z miłości i szacunku do Ojczyzny, jej kultury i historii.Ogromne wrażenie na widzach zrobiła gra świateł idealnie dopasowana  do scenerii przedstawienia i oprawy muzycznej.

  Po koncercie  głos zabrali  goście ,którzy wyrazili słowami  swoje przeżycia o pięknym widowisku patriotycznym.

  Po koncercie można było odwiedzić wystawę pamiątek dot. żołnierzy 74 Górnośląskiego  Pułku Piechoty. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. 
  Jak powiedział główny twórca II Rzeczypospolitej Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Dlatego pamiętajmy i należycie czcijmy nasze święta narodowe, dzięki którym możemy być dumni z naszej Ojczyzny.

  KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 3KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 4KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 5

 • KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ

  KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2KOTYLION DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 3

  „Jesteśmy Polką i Polakiem                                                  
  Dziewczynką fajną i chłopakiem
  Kochamy Polskę z całych sił,
  Chcemy byś również kochał ją i ty i ty.”

  Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości klasa I wzięła udział w klasowym konkursie
  „Kotylion dla Niepodległej”. Prace zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi czyli Kokarda narodowa* to rozeta z kolorem białym w środku, a czerwonym na zewnątrz. Kotyliony wykonane z papieru lub wstążki w barwach narodowych można podziwiać w sali nr 5. Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych; pobudzanie inwencji twórczej; uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • ŚNIADANIE MISTRZA

  ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 1ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 2ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 3ŚNIADANIE MISTRZA - Obrazek 4

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do pracy, nauki i nabieramy sił do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 9 listopada obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie daje moc” przygotowując Śniadanie Mistrzów. Celem akcji było: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie Mistrzów jest naszą szkolną tradycją. W tym dniu każda klasa przygotowuje zdrowe potrawy, które prezentuje przed całą szkołą. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Zdrowe jedzenie bez cukru”. Na klasowych stołach zawitały pyszne kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki warzywne oraz wiele innych zdrowych przekąsek. W tym szczególnym dniu do wspólnego gotowania przyłączyli się rodzice, którym dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
  Sadów
  ul. Powstańców Śląskich 72
 • 34-352-44-58

Galeria zdjęć