Nawigacja

 • Konkurs SUPERKLASA

  Konkurs SUPERKLASA

  Samorząd Uczniowski  organizuje szkolny    konkurs  na  SUPERKLASĘ

   

  Zadania dla klas:

  22-26 października – Tydzień   Czystej     Podeszwy  sprawdzamy  obuwie zastępcze

  29-31 października –  Tydzień Klucznika sprawdzamy kluczyki i obuwie zastępcze

  5-9 listopada – Tydzień z budzikiem sprawdzamy spóźnienia do szkoły, obuwie i kluczyki

  12-16 listopada –Tydzień Dobrych   Kolorów   

                Ubieramy się w następujące kolory

  12.11 .Poniedziałek – kolor czerwony Dzień Miłości okazujemy  miłość, , robimy sobie miłe niespodzianki w domu i w szkole, w tym dniu obowiązuje strój galowy(święto Niepodległości i akademia) z czerwonymi elementami , np. kokarda, apaszka, flaga, kwiatek, krawat itp

  13.11 .Wtorek –  kolor żółty Dzień uśmiechu   uśmiechamy się do wszystkich, jesteśmy życzliwi  w domu ,w szkole, na ulicy

  14.11.Środa –kolor niebieski Dzień Dobrych Manier mówimy sobie dzień dobry, przepraszam, dziękuję, proszę - w domu i w szkole

  15.11 .Czwartek – kolor zielony Dzień ekologiczny  dbamy o porządek w szkole i domu, segregujemy odpady

  16.11 .Piątek – Dzień kapcia, ubieramy kapcie bo  w szkole czujemy się jak w domu, jest bezpiecznie, miło i ciepło

 • BEZPIECZNIE NA WSI

  BEZPIECZNIE NA WSI - Obrazek 1BEZPIECZNIE NA WSI - Obrazek 2

  17. 10. 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami KRUS w Lublińcu. Celem pogadanki było: promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich; poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest bezpieczeństwo oraz przestrzeganie zasad podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. W ciekawy sposób została omówiona tematyka zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie, podczas którego rozwiązywali rebusy dotyczące bezpiecznej zabawy na terenie wiejskim.

 • Bieg po Zdrowie

  Bieg po Zdrowie

  Szkoła przystąpiła do realizacji Programu antynikotynowego dla kl.IV : "Bieg po zdrowie" we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Celem programu jestzwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

 • Uroczysta akademia z okazji święta Pracowników Edukacji Narodowej
  16.10.2018

  Dzisiejszy dzień w naszej szkole był bardzo uroczysty.Obchodziliśmy bowiem właśnie  dzisiaj święto wszystkich pracowników szkoły.Od samego rana wdzięczni uczniowie składali  wszystkim życzenia .

  Punktualnie o godz.12 :30 wypełniona sala gimnastyczna zamilkła i rozpoczęło się przedstawienie teatralne w  wykonaniu uczniów klasy V pt:"Odlotowa Szkoła".Przedstawienie było dedykowane wszystkim pracownikom szkoły  oraz emerytowanym nauczycielom i pracownikom obsługi. Humorystyczny przekaz młodych aktorów rozbawił niejednego widza.Natomiast występ  wokalny Wiktorii z klasy VIII wzruszył gości.

  Przedstawiciele Rady Rodziców  również złożyli wszystkim serdeczne życzenia.

   

  Wszystkim gościom i rodzicom składamy podziękowanie za udział w dzisiejszej akademii.

  Uczniowie klasy V  wraz z wychowawczynią i Samorząd Uczniowski

 • Bieg Dla Niepodległej

         

                                                   Bieg Dla Niepodległej - Obrazek 1

  Bieg Dla Niepodległej - Obrazek 2

  11 października odbył się w naszej szkole Bieg/gra terenowa Dla Niepodległej. Uczniowie podzieleni na grupy musieli pokonać trasę od początku ulicy Polnej do Oberży Pod Orzechem. Po drodze każda drużyna zaliczała zadania historyczne oraz sprawnościowe. Na zakończenie biegu odbył się piknik z grilowaną kiełbasą oraz wręczeniem medali i dyplomów za zwycięstwo. Dziękujemy za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu trasy: Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Sadów-Wierzbie „Nasza Przyszłość”

   

  DYPLOM

  Dla Bartosza Sabalińskiego, Jakuba Sabalińskiego, Kamila Sabalińskiego, Bartosza Berycha, Oliwiera Kamińskiego

   

  za zajęcie I miejsca

  w  BIEGU   DLA  NIEPODLEGŁEJ

   

  Komisja                                                                               Dyrektor

  Aurelia Radłowska                                                                                        Małgorzata Wachowska

  Karol Sobala                                                                                                                                   

  Elżbieta Kawa-Dziembała                                                                                                                              

   

  Sadów, dnia 11 października 2018r.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

   

   

   

                                                                                                                     

 • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

  Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

  Nasze działania rozpoczęły  się we wrześniu, kiedy udaliśmy się   na 2-dniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego . Pierwszy dzień spędziliśmy  w Krakowie zwiedzając Dom im. Józefa Piłsudskiego i Muzeum Czynu Niepodległościowego. Szkoda, że to muzeum jest tak mało znane, a  przecież jest jedynym w Polsce Muzeum poświęconym idei niepodległościowej i państwowej Józefa Piłsudskiego. W tym muzeum zobaczyliśmy pamiątki dotyczące Czynu Niepodległościowego, sztandary , m.in.  oryginalny sztandar Romualda Traugutta – dyktatora powstania listopadowego z 1863r. Zwiedziliśmy także Kopiec Niepodległości. W drugim dniu udaliśmy się  do stolicy polskich Tatr. Mało kto wie, że Józef Piłsudski był przewodnikiem dla swoich znajomych podczas wycieczek w Tatrach, poprowadził nawet wycieczkę do Morskiego Oka przez Halę Gąsienicową, Czarny i Zmarzły Staw, Zawrat, Dolinę Pięciu Stawów. Piłsudski także i później, bywał pod Tatrami. To właśnie w wolnej już Polsce zaprojektowano skocznię – Wielką  Krokiew,  którą również zwiedziliśmy. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd obserwowaliśmy nasze przepiękne Tatry. Nasz przewodnik oprowadził nas także po Zakopanym - byśmy mogli podziwiać m.in. Willę Witkiewicza i inne tradycyjne domy góralskie. Polskie Tatry przywitały nas przepiękną  pogodą co sprawiło, że wycieczka była niezwykle udana.

 • BIBLIOTEKA - Dzień Głośnego Czytania

  BIBLIOTEKA - Dzień Głośnego Czytania

  9. X.2018r.

   Kolejny Dzień Głośnego Czytania.

             Zapraszamy na wszystkich przerwach!

 • Wycieczka w Góry Stołowe ,do Kudowy Zdrój-"Szlakiem Ginących Zawodów"

  Wycieczka w Góry Stołowe ,do Kudowy Zdrój-"Szlakiem Ginących Zawodów"

  W dniach 3-4 października uczniowie klasy V uczestniczyli w wycieczce "Szlakiem Ginących Zawodów".

  Tematyka wycieczki związana z poznaniem zawodów,które dzisiaj wystepują coraz rzadziej  była określona jako realizacja kierunków  polityki oświatowej MEN w obszarze "Doradztwo Zawodowe".

  Uczniowie poznali dawne zawody  oraz narzędzia ,którymi się posługiwali.Uczestniczyli w warsztatach  rzemieślniczych i sami mogli się przekonać jak trudna jest praca .

  Ciekawym punktem wycieczki była również wizyta w średniowiecznej  kopalni złota w Złotym Stoku.

  Wszystkie miejsca ,w których byli uczniowie znajdują się  w paśmie  Gór Stołowych ,jakże  urokliwym zakątku Polski .Wycieczka w Góry Stołowe ,do Kudowy Zdrój-"Szlakiem Ginących Zawodów" - Obrazek 1

  Dopisała wspaniała jesienna pogoda oraz humory uczestników i opiekunów.

 • Gang Słodziaków w naszej szkole :-)

  Gang Słodziaków w naszej szkole :-)

  Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.  Tym razem, z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłosili konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. 01. 10 2018 r. klasy I-III zrealizowały pierwszy punkt konkursu, który polegał na przygotowaniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły Słodziaki i uczestniczyły w specjalnych zajęciach, podczas których poznały przygody sowy Zosi i reszty członków słodkiego gangu.

   

 • UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

  UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

  1 października o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klasy ósmej poświęcone zasadom rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

  Informacje dostępne są na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja.

   

 • Rajd na Magurkę

  Rajd na Magurkę

  Ostatnią letnią sobotę tego roku niektórzy uczniowie z naszej szkoły spędzili na szlaku w Beskidach.

  Rajd na Magurkę okazał się świetną alternatywą nawet dla komputerowych maniaków. Zdobycie szczytu nie było dla niektórych łatwe, ale się udało. Także podróż pociągiem okazała sie ciekawa. Atrakcją były także sesje zdjęciowe z napotkanymi salamandrami plamistymi, które z cierpliwością pozwalały sie fotografować.

  Wyjaz w ten sobotni wolny dzien był bardzo udany, a uczestnicy mieli apetyt na kolejny.